Ekonomi

Flap’tan SPK başvurusu

Flap Kongre Toplantı Hizmetleri Otomotiv ve Turizm A.Ş, kayıtlı sermaye tavanının artırılması ve süre uzatımı kapsamında SPK’ya başvurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Kayıtlı sermaye sistemi içerisinde bulunan mevcut 200.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanının, 400.000.000 TL’ye yükseltilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği uyarınca şirketimizin mevcut kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin de bu kapsamda 2022-2026 yıllarını kapsayacak şekilde tadil edilmesine, ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaat edilerek uygun görüş ve izinlerin alınmasını takiben esas sözleşme değişikliği izni alınmak üzere Ticaret Bakanlığı’na müracaat edilmesine ve yapılacak ilk genel kurul toplantısında ilgili işlemlerin pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildi. Bu kapsamda 30.11.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmuştur.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı