Sponsorlu Bağlantılar

Göz Kayması Ameliyatı

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması ameliyatı için tercih edilen genel olarak lokal yerine genel anestezidir ve göz operasyon sonrasında tamamen kapatılır. Kasların düzeltilmesi işlemi olduğu için kasların sayısına bağlı olarak genellikle 1 saatte işlemler tamamlanır. Operasyon sonrasında gözlük kullanımı gerekli olabilir ve tembellik devam ederse göz kapama tedavisi devam edebilir.

Ameliyatın yetersiz gelmesi durumunda bazı hastalara botoks tedavisi uygulanarak süreç devam edebilmektedir. Operasyondan çıkan hastanın bir gün sonra bandı çıkarılır ve 6-7 gün içinde gündelik hayatına dönebilir. Bu süreler içerisinde iyileşme olana kadar damla kullanımı devam etmelidir. Her ameliyatta olan riskler meydana gelebilir ve gözlerde oluşan kızarıklık geçicidir.

Göz Kayma Ameliyat Neden Yapılır?

Gözde meydana gelen kaymanın düzeltilebilmesi için gerçekleştirilen operasyon maliyetleri hastane ve hastanın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Göz kayması ameliyatı fiyatları için öncelikle iyi bir araştırma yapılması ve güvenilir bir hastane, deneyimli bir uzman hekimden yardım alınması önem taşır. Maliyetlerin belirlenmesi için muayene olunması ve hastalığın iyileştirilmesi için tedavi yönteminin belirlenmesi önemlidir. Özel ya da devlet hastanesi kararı verilmesi de maliyetler üzerinde etkili olacağından hastane seçimini bu koşullara göre yapması gereklidir. Tedavi için ön görüşme yapılması ve uzman hekimden süreç hakkında bilgi alınması fiyat aralığının da görüşülmesi açısından gerekli bir durumdur.

Göz Kayması Ameliyat Fiyatları

Ameliyatlar ve estetik işlemlerde genel olarak kişisel bir tedavi planı oluşturulduğu için maliyetler de farklı şekilde hastalara yansıtılmaktadır. Göz kayması ameliyatı için fiyatlar belirlenirken mutlaka bazı etkenler dikkate alınmalıdır. Yetişkin ya da çocuk fark etmeden her ikisinde de operasyon aynı şekilde seyretmektedir. Ameliyat için belirlenen maliyetlerin etkilenmesinin başında operasyonun nasıl gerçekleştiği ve ek bir tedavi uygulanmasının gerekli olup olmadığı belirlenmelidir. Uygulanacak olan yöntem ve tedaviye bağlı olarak ameliyat fiyatları da değişkenlik gösterebilir.

Göz kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması için erken teşhis oldukça önemlidir. Çocuklarda ve yetişkinlerde erken teşhis olan göz kayması tedavisi için öncelikle gözlük kullanımı yeterli olmaktadır. Gözlük kullanımına ek olarak tembellik mevcut ise sağlıklı olan göz kapatılarak göz kapama tedavisi yapılabilir. Geç kalınmış ve ilerleme durumu söz konusu ise cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulabilmektedir.

Tamamen hastanın sağlık durumu ve hekimin muayenesine bağlı olarak tedavi yöntemleri şekillenmektedir. Ameliyatın yetersiz gelmesi durumunda bazı hastalara botoks tedavileri de uygulanabilir ve genellikle başarılı sonuçlar vermektedir.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Göz kayması çocuklarda ve yetişkinlerde erken tedavi edilmesi gereken ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek önemli bir rahatsızlıktır. Birçok farklı sebebi olmakla birlikte kişiden kişiye değişiklik gösteren tedavi şekilleri mevcuttur. Çocuklarda bebeklik dönemleri denilen ilk 6 ay da normal kabul edilen bu durum ilerleyen dönemlerde devam etmesi durumunda gözlük tedavisiyle düzelebilmektedir.

Bazı durumlarda ve gözde tembellik hali mevcutsa gözlük tedavisinin yanı sıra göz kapama da uygulanabilir. Eğer iki tedavide cevap vermiyor ve gözde meydana gelen durum devam ediyorsa çocuklarda göz kayması tedavisi için cerrahi müdahale tercih edilmektedir. Yetişkinlerde olduğu gibi genel anestezi altında 1 saat süren bir operasyon sonrasında gözde kaymayı meydana getiren kasların düzeltilmesi gerçekleştirilir ve ihtiyaç halinde gözlük kullanımı devam edecektir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı