Gündem

GSMA: Çin’deki 5G bağlantısı 2020 sonunda 200 milyona ulaşacak

GSMA Greater China’nın Başkanı Kevin Pang’a göre, dünya çapında 5G inşaatı şimdiye kadar COVID-19’dan çok fazla etkilenmedi.
 
Eylül ayı itibarıyla 107 operatör, 47 ülke ve bölgede 5G ağlarını ticarileştirdi. 149 taşıyıcının 2020’nin sonuna kadar 57 ülke ve bölgede 5G ağlarını ticarileştirmesi bekleniyor. Pang, 2025’in sonunda 410 taşıyıcının 123 ülke ve bölgede 5G ağlarını ticarileştirmesinin beklendiğini söyledi.
 
Pang’in analizine göre, COVID-19 salgınından en çok etkilenen ülkeler, operatörün mobil işinde genel olarak yüzde 5,5’lik bir düşüş yaşayan Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere ve İspanya oldu.
 
Pang ayrıca Asya’nın, akıllı telefonlarda büyüyen ilk 10 pazarın yedisini oluşturan dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon pazarı olduğunu belirtti. Çinli tüketiciler dünyadaki akıllı telefonların yüzde 30’undan fazlasını satın alırken, küresel akıllı terminallerin yüzde 75’’i ülkeden geliyor. Pang, “Bu nedenle, Çin’in endüstriyel zincirinin akıllı telefonların gelişimi ve yenilikçiliğine büyük değişiklikler getireceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı