Gündem

Gümrükte 3 milyon liralık uyuşturucu ele geçirildi

Hakkari’deki Esendere Gümrük Kapısı’nda gümrük muhafaza ekiplerinin gerçekleştirdiği iki operasyonda, 26 kilogram toz esrar ve 2 kilogram metamfetamin cinsi uyuşturucu ele geçirildi.

İlk operasyonda, sumak yüklü çuvallarla İran’dan gümrük kapısına gelen tır, şüpheli olarak değerlendirilerek x-ray taramasına yönlendirildi.

Narkotik dedektör köpeğinin tepki verdiği bir çuvalda toz haline getirilerek baharat görüntüsü verilmeye çalışılmış 26 kilogram esrar tespit edildi. 

İkinci operasyonda gümrük kapısı noktasında şüpheli tavırlar sergileyen bir yolcu üst ve bagaj kontrolü yapılmak üzere diğer yolculardan ayrı bir bölüme alındı ve kendisine ait valiz ve bagaj x-ray cihazıyla tarandı. İlk aşamada herhangi bir suç unsuruna rastlanmayan valiz, narkotik dedektör köpeğiyle yeniden arandı.

Köpeğin tepki vermesi üzerine yapılan incelemede, valizin dış iskeletini oluşturan plastik bariyerlerin tamamının uyuşturucuyla kaplandığı ortaya çıktı.

Analiz neticesinde iskeletten ayıklanan ve toplam ağırlığı 2 kilogram olan maddenin metamfetamin olduğu anlaşıldı.    
        
Ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 3 milyon lira olduğu belirlenen operasyonda şüpheliler gözaltına alındı.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı