Gündem

Halıcı’dan Enes Kara açıklaması

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Nur cemaatinin yurdunda kalan ve yaşadığı baskıyı anlattıktan sonra intihar eden Enes Kara ile ilgili açıklamada bulundu.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, cemaat yurdunda kalırken ve yaşadığı sıkıntıları anlattığı videoyu çektikten sonra yaşamına son veren 20 yaşındaki tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili konuştu. Başkan Halıcı şunları söyledi:

“GENÇLERİMİZİN HAYATINA KIYMADIĞI BİR ÜLKE İNŞA EDECEĞİZ”

“Gençlerimiz cemaat yurtlarında hayatlarına son vermeye başladı. Geçtiğimiz ay Antalya’da yine bir cemaat yurdunda katliam yaşanmışken, henüz onun acısı dinmemişken bu kez de başka bir cemaat yurdunda yitip giden bir canın geride bıraktıklarına tanıklık ediyoruz. Daha önceleri Aladağ’da Karaman’da ve çeşitli yerlerde yaşanan olaylar ortadayken gençlerimizin bu karanlık kuyulara teslim edilmesine gönlümüz el vermiyor. Ancak bunu tersine çevirecek gücümüz var. Biz gençlerimizin yurtdışına gitmek istemediği, hayatına kıymadığı, özgürce yaşayabildikleri bir ülke inşa edeceğiz. Seni koruyamadık Enes Kara ama ülkemizin gençlerine umut olmak için var gücümüzle çalışacağız. Sana söz!”


Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı