Ekonomi

HUB Girişim’in Paymes’teki payı

HUB Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş, iştiraki Paymes Elektronik Ticaret ve Bilişim Teknolojileri A.Ş’deki payına ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapıolan açıklamada şunlar dile getirildi:

”İştirakimiz Paymes Elektronik Ticaret ve Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi’nin (Paymes) 58.638 TL olan sermayesinde halen şirketimizin sahip olduğu 2.256 TL nominal değerli yüzde 3,85 oranındaki hissenin tamamının 2014 yılında Suudi girişimci Abdulaziz Al Jouf tarafından kurulan, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır başta olmak üzere Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde  farklı sektörlerdeki şirketlere dijital ve fiziksel ortamda güvenle ödeme alabilmeleri adına hizmet sağlayan, bölgenin lider ödeme ve elektronik para hizmetleri kuruluşu Paytabs’in Cayman Adaları’nda bulunan çatı şirketi PT Holding Investments Limited’in yüzde 100’üne sahip olduğu PT Global Holding Co’ya (Alıcı) devrine, 29.11.2021 tarihinde KAP’ta açıkladığımız üzere şirketimizce devir ve temlik alınan ve şirketimizin tarafı haline geldiği bağlı ortaklığımız STRS Teknoloji Yatırım A.Ş (STRS) ve Paymes arasındaki 18.11.2020 tarihli 25.000 ABD Doları bedelli sermayeye dönüştürülebilir finansman sözleşmesi (CLA) uyarınca Paymes’in şirketimize olan söz konusu borcunun sermayeye dönüştürülmesine, işbu dönüşüm işleminin şirketimiz dışındaki Paymes hissedarlarının da iştiraki ile Cayman Adaları’nda kuruluş aşamasında olan PM Holding Investments Limited nezdinde gerçekleştirilmesine ve şirketimizin PM Holding Investments Limited’e yüzde 3,848 oranında iştirak etmesine, şirketimizin sahip olduğu Paymes hisselerinin devri ve CLA uyarınca alacağımızın sermayeye dönüştürülmesi karşılığında kurulmakta olan PM Holding Investments Limited’in PT Holding Investments Limited’in  yüzde 4,99 hissesini edinmesine karar verilmiştir. Şirketimiz, PM Holding Investments Limited’deki yüzde 3,848 oranındaki pay sahipliği neticesinde PT Holding Investments Limited’in dolaylı olarak yüzde 0,19 hissesine sahip olacaktır. Ayrıca bağlı ortaklığımız STRS’nin yönetim kurulu kararı ile de STRS’nin Paymes’in 58.638 TL olan sermayesinde halen sahip olduğu 3.518 TL nominal değerli yüzde 6,00 oranındaki hissenin tamamının Cayman Adaları’nda kurulu PT Global Holding Co’ya devrine, PM Holding Investments Limited’e toplam yüzde 5,62 oranında iştirak etmesine, STRS’nin sahip olduğu Paymes hisselerinin devri uyarınca PM Holding Investments Limited’in PT Holding Investments Limited’in yüzde 4,99 hissesini edinmesine karar verilmiştir. STRS, PM Holding Investments Limited’deki yüzde 5,62 ortaklığı neticesinde, PT Holding Investments Limited’in dolaylı olarak yüzde 0,28 hissesine sahip olacaktır. Bu hisse devir ve edinim işlemleri Cayman Adaları’nda kuruluş aşamasında olan PM Holding Investments Limited’in kuruluşunun tamamlanması ve PT Holding Investment Limited’in yüzde 4,99 oranındaki hissesinin edinilmesi ile birlikte eş anlı olarak gerçekleştirilecek olup, gelişmeler hakkında bilgilendirme yapılacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu