Gündem

İlgezdi: “Diyarbakır’da elektrik terörü yaşanıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi Diyarbakır’da bir elektrik terörü yaşandığını söyledi. İlgezdi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP heyeti olarak gittikleri Diyarbakır’da yurttaşların TEDAŞ’tan dert yandığını ortaya koyarak, “Daha yakında zamanda Sur ilçesine bağlı birçok mahallede yurttaşlara saatlerin eski olması gerekçesiyle 5 bin 800 lirayı bulan cezalar kesildi!” diye konuştu.  

Köyleri TEDAŞ boşaltıyor

Yurttaşların, ‘Şu anda bölgede gerçekten bir terör varsa o da TEDAŞ terörüdür. Daha öncesinde insanlar silahlar yüzünden köylerini terk ederlerdi. Şimdi TEDAŞ yüzünden köylerini terk ediyorlar’  değini kaydeden CHP’li Akkuş İlgezdi, “Yüzlerce eve, insaf sınırını aşan bu cezalar nedeniyle haciz geliyor! Bu haksızlığa daha ne kadar ortak olacaksınız?” diye sordu.

Diyarbakırlıların dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Vatandaşlarımız ‘Hepimiz çiftçiyiz, TEDAŞ bizi soyup soğana çevirdi. 1000 dönüm buğday sulamışım, 147 bin lira TEDAŞ’a ödeme yapacağım’ diye isyan ediyor” açıklamasını yaptı.

Akkuş İlgezdi, “Diyarbakırlı yurttaşlarımızın endişesi olmasın; tedarik şirketlerinin yarattığı bu mağduriyete, abonelerin faturalarına yansıyan fahiş ücretlere millet iktidarında son vereceğiz!” dedi.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı