Gündem

İlk 7 ayda maddi hasarlı trafik kazaları 120 bini aştı

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı verilerine göre 2021’in ilk 7 ayında Türkiye’de 217 bin 462 trafik kazası meydana geldi. 94 bin 326 aracın karıştığı bu kazaların 123 bin 136’sı ise maddi hasarlı kaza olarak kayıtlara geçti. Maddi hasarlı kazaların en çok yaşandığı şehirlere bakıldığında 18 bin 555’le İstanbul ilk sırada gelirken, onu 12 bin 707 kazayla Ankara ve 11 bin 263 kazayla İzmir izledi. Bu tablo trafik sigortası ve kaskonun önemini bir kez daha gündeme getirirken dijital sigorta platformu sigortaladım.com’dan da sürücüleri teşvik etmeye yönelik bir hamle daha geldi. Dijital sigorta platformu sigortaladım.com, sürücüleri daha yeşil bir çevre konusunda teşvik etmek amacıyla zorunlu trafik sigortası alan kullanıcılara ücretsiz egzoz emisyon ölçümü kampanyasına başlatmıştı. Buna ek olarak; trafik ve kasko sigortalarını sigortaladım.com’dan satın alan kullanıcılarına ücretsiz Yol Yardım Paketi hediye ettiğini de duyurdu. 

Özveren: “Çekici hizmetinden yılda iki kez ücretsiz faydalanılabiliyor” 

Kampanyaya ilişkin ayrıntıları paylaşan sigortaladım.com Pazarlama Direktörü İzzet Özveren, “Kampanya kapsamında trafik ve/veya kasko sigortasını sigortaladım.com’dan alan kullanıcılar, kaza ve arıza durumunda çekici hizmetinden yılda 2 kez ücretsiz yararlanabiliyor. Araç kapılarının arızalanması, anahtarların kaybedilmesi, çalınması veya araçta unutulması nedeniyle araca girilemediği durumlarda olay yerine anahtarcı gönderiliyor. Kapının açılmaması durumunda ise yılda 1 kez aracın en yakın servise çekilmesi sağlanıyor. Aynı zamanda yılda 1 kez olmak üzere benzini biten araçları en yakın benzin istasyonuna götürmek üzere de çekici hizmeti veriyoruz. Lastik arızası durumunda ise araçta mevcut olan yedek lastikle değiştirmek için olay yerine bir servis görevlisi gönderiyor, lastiğin olay yerinde değiştirilememesi halinde aracının en yakın servise çekilmesini sağlıyoruz” dedi. 

Kızıltepe: Kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya ve farklı müşteri deneyimleri sağlamaya devam edeceğiz”

Araç hasarlarında ve arıza durumunda sundukları ücretsiz destekle hem trafik sigortası ve kasko  bilincini artırmayı hem de araç sahiplerinin zor anlarında yanlarında olmayı amaçladıklarına da değinen sigortaladım.com Genel Müdür Yardımcısı Orçun Kızıltepe; “Trafik sigortalarında daha yeşil bir çevre için diyerek egzoz gazı emisyon ölçüm hizmeti hediye ettiğimiz bu dönemde, yine trafik sigortası gibi zorunlu olan bir üründe genellikle yer almayan hizmetleri müşterilerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yol Yardım Paketi ile kaza ve arıza anlarında müşterilerimizin yanında olarak, yaşadıkları zor anlara hızlı ve kolay bir çözüm sunmak istiyoruz. Tüm kampanyalarımızda olduğu gibi, bu kampanyamızda da kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırmayı hedefledik ve çalışmalarımıza bu yönde devam edeceğiz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Sigortaladım.com Hakkında

sigortaladım.com; müşterilerine sigorta ürünlerini karşılaştırmalı olarak sunan ve seçtikleri ürünü hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde satın almalarını sağlayan online bir platformdur.sigortaladım.com, başta trafik, kasko ve sağlık sigortası branşlarında olmak üzere birçok sigortacılık ürününü online olarak sunar. Her zaman doğru bilgiyi sağlama misyonuyla şeffaf ve tarafsız olarak hizmet verir. 2016 yılında kurulan kurum, bugün sektörün öncü sigorta kuruluşlarını ve önemli markalarını bir araya getirerek sigortaladım.com”, markası altında kurumsal ve bireysel müşterilerine her gün daha iyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır.Şirketin güçlü ortaklık yapısında, uluslararası alanda test, denetim, belgelendirme ve eğitim hizmetleri veren Almanya merkezli TÜV SÜD, 300’ün üzerinde şirketi ve 20 bini aşkın çalışanı ile 7 sektörde faaliyet gösteren Türkiyenin önde gelen şirketlerinden DOĞUŞ GRUBU ve Londra merkezli, dünyanın en büyük fon şirketlerinden biri ve bir sermaye kuruluşu olan BRIDGEPOINT bulunmaktadır.

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı