Gündem

Kayseri Büyükşehir’den ‘İncesu’ya eğitim desteği

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri merkez ve 16 ilçeyi her alanda daha iyi noktalara taşıma hedefiyle projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç bu kapsamda, İncesu ilçesine ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Büyükkılıç, İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi TOKİ Konutları’na Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden okulun inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Büyükkılıç’a teknik gezi sırasında İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman da eşlik etti. Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak burada ihtiyaç üzerine okul yapımını üstlendiklerini ve projenin tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.

“OKULUMUZ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ”

Projenin hayata geçmesiyle birlikte bölgedeki eğitim ihtiyacının karşılanacağına vurgu yapan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Şuanda İncesu ilçemize bağlı olan Saraycık bölgemizde TOKİ mahallemizdeyiz. Buradaki 432 konutumuzun eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yaptık. Okulumuz tamamlanma aşamasına geldi. Milli Eğitim’imiz inşallah gerekli hazırlıklarını yapar, biz de müracaatımızı yaparız, buradaki dostlarımızın eğitim problemi çözülmüş olur. İncesu Belediyemize, yüklenici firmamıza, katkısı olan camiamıza ve en önemlisi bundan sonraki süreçte hizmet verecek Milli Eğitim’imizin ekibine teşekkür ediyorum. İncesu ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Burada bir okul sorunumuz vardı. Sağ olsun Memduh başkanımız, Büyükşehir’imiz bu sorunu giderdi. Yeni eğitim dönemine hazır hale gelecek. İlçemize, mahallemize hayırlı, uğurlu olsun. Memduh Başkanım nezdinde Büyükşehir Belediyemizin ekiplerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, okulun inşa çalışmalarını inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden son durum hakkında bilgiler aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ayrıca Saraycık Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Büyükkılıç, “Daha güzel, daha iyi, daha konforlusunu insanımız hak ediyor. Devletiyle, vatanıyla, milletiyle barışık, Sayın Cumhurbaşkanımızın dua kaynaklarısınız” dedi.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -