Gündem

Kayseri heyetinden Macaristan çıkarması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ikili ve heyetlerarası arası görüşmelerde bulunmak üzere beraberindeki heyetle birlikte Macaristan’a gitti.

Eşi Necmiye Büyükkılıç’ın da eşlik ettiği Avrupa gezisine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Serdar Öztürk, Bayar Özsoy, Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ve daire başkanları katıldı.

Ziyaret kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve beraberindeki heyet, Türkiye Cumhuriyeti Budapeşte Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu’nu makamında ziyaret etti. Sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette Başkan Büyükkılıç, Büyükelçi Ekşioğlu’na, isminin yazılı olduğu Yukatel Kayserispor forması, Kültepe Kaniş Karum’da çıkan taleblerin replikası ve Erciyes Dağı kitabını hediye etti.

Ayrıca, Türk Devletleri Teşkilatı Macaristan Başkanı Büyükelçi Prof. Dr. Hovari János’u da ziyaret edecek olan Büyükkılıç, Tarım Bakan Müsteşarı Dr. Ökrös Oszkâr ile ikili görüşme gerçekleştirecek.

KARDEŞ ŞEHİR DE ZİYARET EDİLECEK

Başkan Büyükkılıç, beraberindeki heyet ile birlikte Kayseri’nin kardeş şehirlerinden olan Miskolc’u da ziyaret edecek. Miskolc Belediye Başkanı Veres Pâl ile ikili görüşme yapacak olan Büyükkılıç, Miskolc Bölge Valisi Dr. Alakszai Zoltán’ı da ziyaret edecek.

Miskolc Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bihall Tamâs ile ikili görüşme de gerçekleştirecek, ticaret ve sanayi alanlarında fikir alışverişi yapacak olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihi ve kültürel geziler de gerçekleştirecek.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -