Sponsorlu Bağlantılar

Keçe Saksı

Keçe Saksı

Son yıllarda hayatımıza giren keçe duvar saksısı çeşitleri doğa ile bağlantı kurmayı kolaylaştıran bir uygulamadır. Keçe saksılar sayesinde toprakla uğraşmak, ufak çaplı bitki yetiştiriciliği için büyük alanlara ihtiyaç yoktur. Dikey tarım örneği olan bu yöntemle balkon duvarlarında ya da bina duvarlarında çiçek, sebze, yeşillik, çilek gibi bazı meyveler üretilebilir.

Keçe Saksı web sitesinden istenilen ölçülerde kaliteli keçe saksılık modelleri temin edilebilir. Keçe saksıların yıllarca kullanılması nedeniyle bir kez alınacak saksılarla uzun yıllar bitki yetiştirme keyfi yaşanabilir.

Keçe Saksıların Avantajları

Keçe saksılarla tarım alanlarına ihtiyaç duyulmaksızın evdeki imkanlarla bile tarım ürünü yetiştirilebilir. Doğadan uzak kaldığımız şehir hayatında bu tip uygulamalar bir terapi yöntemi gibidir. Toprakla temas etmek kişilerin ruh sağlığı için faydalıdır.

Keçe saksılar yerden yüksekte olduğu için yetiştirilen ürünlere tarım zararlıları ulaşamaz. Bu da önemli bir avantajdır. Ayrıca saksıların yüksekte olması ve keçenin hava geçirgenliği sayesinde toprağın kolayca havalanmadı mümkündür. Bu sayede toprakla havalandırılmasa bile ürünler iyi gelişim gösterir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı