Sponsorlu Bağlantılar

Kediler Neden Kaybolur?

Kediler Neden Kaybolur?

Evinizde bakımını üstlendiğiniz kediniz bir gün aniden kayboluverir. Artık siz de bir kayıp kedi vakası yaşıyorsunuz demektir. Siz kedinizin artık Kayıp kedi olduğunuzu düşünürken o sadece öylece gidivermiş olma ihtimali de yüksektir. Öylesine giden Kayıp kediler birkaç gün sonra hiç beklemediğiniz anda bir anda ortaya çıkıp geri dönerler. Kediler özgür ruhlu varlıklardır. Evden şimdiye kadar hiç çıkmasa da dışarıyı merak edebilirler. Siz türlü türlü kayıp kedi ilanları hazırlayıp, internet sitelerinde, sosyal medya platformlarında yayınlamak uğraşırsınız. İnternet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlanan bulunan kedi fotoğraflarına bakıp kayıp kedinizi bulmak için perişan olursunuz. Bahçede, mahallede gizlenmiş olabileceği yerleri ararsınız hem de elinizde onun en sevdiği oyuncağı ile birlikte dolanırsınız. Gelme ihtimali olabilir diye evde bir kişi onu beklerken sizin kedi eve döner.

Kedilerin Kaybolma Nedenleri

Kediler aslında kaybolmazlar giderler. Kedileri doğaları gereği özgür ve meraklı patilerdir. Dışarıyı merak ettikleri için gidebilirler. Kızgınlık dönemleri nedeniyle evden gitme oranları çok yüksektir. Bu nedenle kedilerinizi kısırlaştırmak onların gitmesini engelleyebilir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı