Gündem

Kerem Hasanoğlu Uluslararası Pediatri? Birleşmiş Milletler çalışmaları?

Kerem Hasanoğlu Uluslararası Pediatri? Birleşmiş Milletler çalışmaları?

Pediatri kurumları çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında çalışan doktorlar tarafından bir araya gelerek kurulmuştur. Çocuk sağlığı alanında çalışan doktorlar arasında iletişim kurulmasını, bilgi paylaşılmasını ve mesleki gelişimlerini desteklemektedir.

Pediatri kurumları, çocuk sağlığı konularında etkinlikler düzenler ve hastalıklarla ile ilgili bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında çalışan doktorların profesyonel gelişimine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

Uluslararası alanda hizmet veren IPA’nın Kerem Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumu Dış İlişkiler Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Bunun yanında Türkiye’de yapmış olduğu çalışmalardan biri olan “Herşey sevgi ile başlar” sloganıyla yürütmüş olduğu projeyle beraber uluslararası kamuoyunda adı başarıyla anılmıştır. Bu sayede Kerem Hasanoğlu IPA Uluslararası Pediatri Kurumu Dış İlişkiler direktörü olarak atanmıştır.
Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler çalışmaları için tıklayınız.

Uluslararası Pediatri Kurumunun (IPA) çalışmaları;

 1. Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşmak ve bu alanda bilgiye erişimi kolaylaştırmak.
  2. Pediatri uzmanları arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak ve bu alandaki yenilikleri takip etmek.
  3. Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda çalışan pediatristlerin mesleki gelişimini desteklemek.
  4. Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda çalışan pediatristlerin mesleki etik standartlarını koruyucu ve geliştirici bir rol oynamak.
  5. Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda toplum bilincini yükseltmek ve çocuk sağlığı konusundaki farkındalığı arttırmak.
  6. Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda çalışan pediatristler arasında dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak.
  7.Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda yapılan çalışmaları yayınlamak ve bilgi paylaşımını sağlamak.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -