Ekonomi

Kripto Para Nedir ve Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto Para Nedir ve Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para sanal para birimidir. Şifreleme sistemiyle korunur ve takas işlemlerinde kullanılabilir. Aslında kredi kartıyla benzer özelliklere sahip olmasına rağmen kripto para belirli bir devlet ya da kurum tarafından yönetilmez. Kripto para sınırlı bir şekilde üretilmiştir. Şimdiye kadar kripto para madenciliği ile çoğu çıktığı için artık yenisini çıkarmak daha zor hale gelmiştir. Bu yüzden makineler kullanılmaktadır. Makineler ile Bitcoin madenciliği yaparak sanal para çıkarmak çok daha kolay bir hale getirilir.

Bulut Madenciliği Firmaları Hangi Hizmetleri Sunar?

Genelde herkes standart bir bilgisayara sahiptir. Ancak her bilgisayar kripto para madenciliği için uygun değildir. İşlem gerekli programların yüklenerek üyesi olunan havuz kodlarından coin çıkarılmasına dayanır. Ancak artık kripto paranın çıkarılması daha zordur ve çok emek ister. Ek olarak elektrik maliyetlerini de oldukça arttıracaktır. Bu yüzden bulut madencilik firmaları ile madencilik makineleri kiralayarak daha az maliyetle kripto para çıkarılabilir. Pena byte madencilik cihazları ise güneş enerjisi ile çalışıyor ve kullanıcıların kazancını maksimuma çıkarıyor. Böylece penabyt sektörde öncü olabiliyor.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı