Sağlık

Kronik Hastalara Hidrojenli Su Tedavisi Başladı

Kronik hastaların en büyük korkusu rahatsızlıklarını sürekli nüksetmesidir. Bu durumla baş etmek ise oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu tip rahatsızlıklara sahip olan kişileri mutlu edecek haber ise Iğdır Üniversitesi Bilim İnsanlarından geldi. Korona virüs dahil diğer kronik rahatsızlıklarda kullanılması ve bu rahatsızlıkları tedavi etmek için hidrojenli su üretimine başlayan Iğdır Üniversitesi bilim insanları oldukça önemli bir adım atmış durumda.

Üniversite içerisinde yer alan Redoks Uygulamaları Araştırma Merkezinde araştırılan ve geliştirilen hidrojenli su ile ilgili çalışmayı Iğdır Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Duried Alvazeer ve diğer ekip arkadaşları gerçekleştiriyor.

JAPONYA’DA BU YÖNTEMİ KULLANIYOR

Hidrojenli su tedavisi başta Japonya ve Almanya olmak üzere birkaç ülkede daha kullanılan bir tedavi yöntemi olarak dikkat çekiyor. Yapılan araştırmalara göre hidrojenli su kullanan kronik rahatsızlığı olan ve korona virüs teşhisi konulan hastalarda iyileşme ve hastalığın tamamen ortadan kalktığı görünmüştür. Hidrojenli su kullanımı sonrasında kronik rahatsızlığı olan hastaların iki aylık bir süre sonucunda iyileşmeler olduğu ve hastalıklarının hafiflediği görünmüştür.

Hidrojenli su kullanımının günde bir buçuk litre olarak uygulanmasını uygun gören bilim insanları bu konudaki araştırmalarına devam etmektedir. Doç. Dr. Duried Alvazeer, Çin’de korona virüs tedavisi gören hastalara ilaçlara ek olarak hidrojenli su tedavisi de uygulandığı ve bu konuda başarılı olunduğu belirtti.

Etiketler

Ece Alkan

1991 doğumlu. Marmara Üniversite Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu... Son 2 yıldır özellikle de yerel haber sitelerinde editörlük görevi yapmaktadır. sagliklisaglik.com sitesinde aktif olarak editörlük hizmeti vermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı