Ekonomi

Küresel piyasalar

Küresel piyasalarda fiyatlamalar: Kritik seçim esnasında pozitif seyir görüldü

Dün piyasalarda neler oldu?

Dow Jones endeksi 2,05% artışla 27.477,40 puandan kapanırken, S&P 500 endeksi 1,73% değer kazancıyla 3.367,52 puandan kapanış yaptı. Nasdaq endeksi de %1,85 artışla 11,160,57 puandan kapandı. Sektörler cephesinde de, finans, sanayi ve perakende hisseleri dahil olmak üzere ekonomik açıdan hassas sektörlerin alıcılı seyir izlediği takip edildi. Bloomberg verilerine göre, dün S&P 500’de listelenen hisse senetlerinin %90’ı pozitif bölgede bulunuyordu.

Bugün ne bekliyoruz?

Bu sabah küresel piyasalarda da, ABD seçimlerinin ardından devam eden risk algısı ile pozitif seyir hakim.

Bugün ABD’de ADP Özel Sektör İstihdam artışı verisine ek olarak hizmet PMI verileri izlenecek. Euro Bölgesi cephesinde de hizmet PMI verisinin beraberinde ÜFE verisi izlenecek. ADP Özel Sektör İstihdam Artışı verisinin Ekim ayında aylık bazda yatay seyir izleyerek 750.000 seviyesinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Gelecek gündemde neler var?

Bu hafta ABD özelinde, istihdam verileri takibimizde olacak. Tarımdışı istihdam verisinin de önceki aya benzer olarak 635.000 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca Kasım ayı FOMC toplantısı da gündemimizde olacak. Toplantıda faizlerde değişikliğe gidilmesi beklenmiyor. Euro cephesinde ise perakende satışlar verisi izlenecek.

Kaynak Halk Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu