Gündem

Lastik seçimi yaparken dikkat! 4 mevsim lastik mantıklı mı?

Esmanur GÜLBAHAR – Onur POLAT – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – Otomobilimize lastik seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında Herkes Duysun ekibine bilgilendirmelerde bulunan otomotiv sektörü esnafı, lastik seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerin başında mevsim geldiğini belirtti.

“Yaz mevsimine ve kış mevsimine göre lastik seçimini belirledikten sonra otomobilimizin motor gücüne, kullanım şekline ve kullanım koşullarına göre bir lastik seçimi yapmamız gerekiyor” diyen esnaflar, “Örnek vermek gerekirse yüksek performanslı bir otomobilde premium dediğimiz lastik seçimlerine dikkat etmemiz gerekiyor. Düşük performanslı ve şehir içinde kullandığımız küçük hacimli araçlarda ise yüzde 40- yüzde 30 daha ekonomik olan lastikleri seçebiliriz. Lastik seçimini şehir içi veya uzun yol gibi hangi yolu tercih ediyorsak, lastik alımı yapacağımız firmaya da bunu belirterek ona göre yapmalıyız” diye konuştu.

“4 MEVSİM LASTİK DİYE BİR ŞEY YOK!”

4 mevsim lastiğin bir satış stratejisi olduğuna dikkat çeken Şengül, “Yaz lastiği ve kış lastiği kavramlarımız var ama 4 mevsim lastik kavramı tamamen ticari olarak geliştirilmiş bir satış stratejisidir. Dört mevsim lastiğin uygun geldiği mevsim ve bölgeler var ama Türkiye’nin mevsim koşullarına uyarlarsak kış lastiğini kışın, yaz lastiğini yazın kullanmamız gerekiyor. Ege Bölgesi’nde 4 mevsim denilen lastikler performans sağlayabilir ama kışın yazlık ayakkabı giyemiyorsak, otomobilimize de yazlık bir lastik takamayız. Yazın da bir botla gezemiyorsak kış lastiği kullanmamız gerekiyor. Her mevsim o mevsime göre lastik seçimi bizim için en uygun olanıdır” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -