Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulanmaya başladığı yıldan bugüne oldukça kendini geliştirmiş bir sektördür.  Başlangıçta aleksandrite lazer cihazı ile epilasyon yapılırken bugün artık farklı dalga boyuna sahip farklı cilt ve kıl tiplerine göre değişen cihazlar kullanılmaktadır.  Dolayısıyla bugünkü başarı oranı önceki yıllara göre oldukça yüksektir.  Yalnızca başarı oranı değil aynı zamanda hasta daha konforlu koşullarda epilasyon yaptırmak da ağrı ve acı hissetmemektedir.  Bu da epilasyona olan talebi her geçen gün artırmaktadır.

Baby Face Beauty Nedir?

Baby face beauty tedavisi son derece gelişmiş teknolojik bir lazer cihazı ile gerçekleştirilmektedir.  Thulium lazer adı verilen bu cihaz 1927nm dalga boyuna sahip bir cihazdır. Baby face beauty uygulamasında Thulium lazer ışınları cilde gönderilerek deride binlerce mikro kanal açar ve bu açılan kanallardan cildi besleyen vitamin mineral ve kök hücre içeren nanopartikülleri adı verilen ampuller cilde yedirilir.

Açık gözeneklerden cildin derinlemesine inen ürünler aynı zamanda cilde antioksidan ve anti-aging etkisi yaparlar.  Baby face beauty tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika gibi bir sürede tamamlanır.  Hasta hiçbir ağrı ve acı hissetmez.  Son derece konforlu koşullarda yapılır.  Tedavi sonunda hafif yüzde kızarıklıklar olsa da bu birkaç gün sonra kendiliğinden geçer.  Tedavi sonunda cilt parlak elastik daha sıkı ve lekelerinden arınmış olur.  Dolayısıyla ciltte kırışıklıklar açılacağı için cilt daha genç bir görünüm kazanır.

Baby Face Beauty Nasıl Uygulanır?

Baby face beauty tedavisi çok kısa sürede cildin derinlerine inan ve cildin üst tabakasında yaklaşık olarak 6.000 mikro kanal açmak suretiyle yapılan bir tedavidir. Açılan bu kanallar önceden cilt yapısına uygun hazırlanmış vitamin ve mineral içerikleri gözeneklerden cilde yedirilir. Üzerine bir krem sürülerek maske uygulanır ve 10 dakika maskeli halde hasta bekletilir.  Yaklaşık olarak 15 dakika gibi bir sürede tamamlanır.

Tedavinin ilk aşamasında kanalların açılması ikinci aşamasında ilacın gözeneklerden yedirilmesi işlemi yapılır.  Tedavi 1-2 hafta ara ile 3 – 4 seans uygulandığında beklenen başarı elde edilir.  İlk seans sonunda dahi ciltteki genç görüntü parlak sıkılaşmış cilt fark edilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Şişli Lazer epilasyon günümüzde farklı cilt ve kıl tipine uygun olarak geliştirilen cihazlarla yapılmaktadır.  Bu durum Şişli lazer epilasyon tedavi başarısını oldukça etkiler.  Başlangıçta aleksandrite lazer ile yapılan epilasyon uygulamaları sağlıklı ve başarılı olmasına rağmen bugünkü başarıya ulaşmış değildi.  Çünkü aleksandrite lazer epilasyonda açık cilt tenine sahip olmak ve koyu kıl rengine sahip olmak gerekirdi.  Ancak şimdi her kıl tipi ve cilt tipine uygun olarak geliştirilen cihazlar bulunmaktadır.  Şişli lazer epilasyon işleminin başarısı cihaz seçimi ile doğrudan ilgilidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Günümüzde Şişli lazer epilasyon uygulaması yapan birçok merkez bulunmaktadır. Aynı zamanda profesyonel olarak dermatoloji ve estetik cerrahlar tarafından yapılan epilasyonlar son derece başarılı bir biçimde yapılmaktadır. Beşiktaş Lazer epilasyon fiyatları bu noktada birbirinden farklılık gösterebilir.  Epilasyonun yapılacağı merkezin ve uygulamayı yapacak olan hekimin bu konudaki başarısı epilasyon fiyatlarına belli ölçüde yansımaktadır.  Ancak bunun dışında epilasyon fiyatlarında farklılık ne kadar alan üzerinde çalışılacağı kılların sıklığı epilasyon fiyatlarını etkilemektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Beşiktaş lazer epilasyon uygulaması genel anlamda aynı mantıkla yürütülen tedavilerdir.  Ancak günümüzde Beşiktaş lazer epilasyon çeşitleri cihazların çeşitliliği ile doğru orantılıdır.  İlk çıktığı yıllarda tek bir cihaz ile gerçekleştirilen Beşiktaş lazer epilasyon tedavileri günümüzde farklı cilt ve kıl tipine göre değişiklik gösteren cihazlarla yapılmaktadır.  Aynı zamanda başlangıçta hasta az da olsa bir acı hissederken bugün geliştirilen ve kullanılan cihazlar da tarafından yapılan epilasyonlar hasta açısından son derece konforludur.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı