Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kıl ve tüy problemlerinin kalıcı bir şekilde yok edilmesi için uygulanan estetik işlemlere Küçükçekmece lazer epilasyon denmektedir. Uygulamalarda sürecin ve fiyatların farklı olmasında bazı faktörler vardır. Bu faktörlerin belirlenerek netlik kazanması için mutlaka önceden kıl ve cilt analizi yapılması önem taşır. Uygulama yapılacak merkez ve konumu, Küçükçekmece lazer epilasyon yapacak olan uzman kişinin deneyimi gibi faktörler başta olmak üzere lazer epilasyon fiyatlarının kişiye özel değişiklik göstermesinde birçok etken bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Estetik işlemlerde tedavi süreçleri kişiye özel olmaktadır. Kişilerin Küçükçekmece lazer epilasyon öncesinde mutlaka 15 gün kadar kıllara dokunmaması önerilmektedir. Seanslara başlarken cilt dış etkenlerden temizlenerek cilt yapısına uygun cihazlardan çıkan ısı enerjisi yardımıyla kıl olan bölge taranır. Tarama işleminde ısı etkisi kıl köklerinde tahribata neden olarak dökülme yaşanması sağlanır. Böylece tahrip olan kıl kökleri bir daha çıkmamak üzere kişilerin vücutlarından uzaklaştırılmış olur. Kıl problemlerinin kalıcı bir şekilde yok edilmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak Küçükçekmece lazer epilasyon özellikle kadınlar arasında yaygın bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon

Lazer ışınları uygulama yapılan bölgede yok edici ve tedavi edici özelliğe sahiptir. Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları kişilerde istenmeyen tüylerden kurtularak pürüzsüz bir tene kavuşmalarına yardımcı en etkili kıl alma yöntemidir. Uygulama için uzman hekimler kıl ve cilt analizi yaparak en doğru yöntemi belirlemektedir. Doğru yöntem ve uzman bir kişi tarafından yapılan Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları kişilerde kalıcı ve başarılı etkiler yaratarak problemlerin etkili bir şekilde çözülmesini sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip Başakşehir lazer epilasyon uygulamaları birçok alanda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Lazer ışınları tedavi edici özellikleri sayesinde tıp alanında da kılcal damar ve varis tedavilerinde uygulanırken günümüzde kalıcı etkilerinden dolayı epilasyon amacıyla yaygın bir uygulama alanına sahip olmaktadır. Genital bölge, koltuk altı, kol ve bacak bölgelerinde özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Uygulama sırasında ve sonrasında bir acı hissi ya da bakım gerektirmediğinden dolayı diğer yöntemlere nazaran talepleri oldukça fazladır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon uygulamalarında kişilere özel tedavi planı oluşturulmaktadır. Bu şekilde kişiye özel olması aynı zamanda Halkalı lazer epilasyon fiyatlarında da farklılık yaşanmasına neden olmaktadır. Uygulama yapılacak alanın genişliği, seansların sıklığı ve süresi, hangi yöntemin kullanılması gerektiği gibi etkenler lazer epilasyon fiyatları için etkili olan faktörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle uzman hekimin öncelikle hastayı bilgilendirmek amaçlı kıl ve cilt analizi yapması, bu Halkalı lazer epilasyon sonrasında detaylı bilgilendirmeyi hastaya yapması fayda sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

En sık uygulanan ve başarılı olan Halkalı lazer epilasyon çeşitleri alexandrite ve diode lazer epilasyon yöntemleridir. Alexandrite lazer epilasyon açık tenli ve koyu renkli kıl yapısına sahip olan kişilerde başarılı sonuçlar vermektedir. Koyu tenli ve ayva tüylü olan kişilerde uygulama yapılması kıl artışı yarattığı ve yan etki yaptığından dolayı kullanımı önerilmeyen bir yöntemdir. Diode lazer epilasyon yönteminde ise diğer epilasyon uygulamalarına göre dalga boyu daha uzundur. Bu nedenle koyu tenli kişilerde dahil olmak üzere her cilt tipine uygulama yapılabilmektedir. ND YAG ve ruby lazer çeşitleri de vardır ama ruby çok kısa tüylerde etkili iken ND YAG acı hissi fazla olmasından dolayı pek tercih edilmeyen lazer epilasyon uygulamalarındandır. Önemli olan kişilere uygun olan yöntemin doğru belirlenmesidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı