Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer ışınları epilasyon alanında günümüzde oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Hem erkek hem de kadınlar için uygulanabilen Sarıyer lazer epilasyon işlemleri sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Kurallara uyulması halinde uygulamanın başarısı oldukça artacak ve etkileri kalıcı olacaktır.

Lazer işlemlerinden sonra mutlaka güneş ışınlarından korunmak önem taşır ve güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. İlk 24 saat önemli olduğu için sıcak sudan uzak durmak fayda sağlayacaktır. Uygulama sonrasında buz kompresi yapılması cilt rahatlaması açısından önerilmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Süreç oldukça konforlu ve acısız bir şekilde gerçekleşmesinin yanı sıra kalıcı etkilerinden dolayı diğer kıl alma tekniklerine göre daha yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.

Lazer ışınlarının amacı tamamen kıl köklerine etki ederek işlevlerini durdurmak ve bir daha çıkmasını önlemektir. Uygulama yapılan bölge dışında vücudun herhangi bir alanına zararı bulunmamaktadır. Kişilerin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişen yöntemlerin doğru bir şekilde belirlenmesi, uzman kişiler tarafından steril şartlarda uygulanması uygulamanın başarısı için önem taşır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntem belirlendikten sonra seansların süreleri ve sıklığı belirlenip süreç başlatılır. Uygulama öncesinde 15 gün boyunca kıllar dokunmamak köklerin belirgin olması açısından önemlidir.

Seanslardan sonra etkileri hemen görülmeye başlayan Levent lazer epilasyon işlemleri sırasında hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeden hemen gündelik hayatına dönebilir. Uygun olan cihazlardan çıkan lazer ışınları kıl yoğunluğu olan bölgeye tarama işlemi yaparak orada yer alan kıl köklerinin tahrip edilmesi ve ardından dökülmelerin yaşanmasını sağlamak için uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer ışınları olumlu etkilerinden dolayı tığ ve kozmetik alanda oldukça başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Tıp alanında özellikle varis ve kılcal damar tedavileri için uzman hekimlerin önerdiği bir uygulamadır.

Estetik alanda ise kıl yoğunluğundan şikâyet eden kişilerin tercih ettiği epilasyon işlemleridir. Her alanda güvenli bir uygulama olmasından dolayı ve acısız bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı 12 yaş üzeri kadın ya da erkek fark etmeden herkes tarafından tercih edilmektedir.

Genel olarak 6 seansın yeterli olduğu bir uygulama olup bazı durumlarda kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak 12 seansa kadar çıkabilir. Doğru tekniklerin kullanılması uygulamanın başarılı bir şekilde tamamlanmasına fayda sağlayacaktır. Kağıthane lazer epilasyon uygulamaları günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik işlemler arasında yer alıp istenmeyen tüylere kalıcı çözümler üretmek açısından fayda sağlayan bir kıl alma yöntemidir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon işlemleri için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler için en sık kullanılanları Alexandrite, Ruby, Diode ve ND YAG lazer epilasyon uygulamalarıdır. ND YAG ve Ruby lazer epilasyon yöntemleri derinlere etki etmesinden dolayı acı hissi oluşturur ve böyle olduğundan dolayı hastalar tarafından tercih edilmez. Diode lazer epilasyon ve Alexandrite lazer epilasyon yöntemleri genel olarak her cilt tipinde başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle en sık kullanılan epilasyon yöntemleri arasında yer alırlar.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon işlemleri ve estetik işlemler kişilere özel tedavi planı ile yapılmaktadır. Bu nedenle maliyetler için önceden konuşma yapılması doğru değildir. Fiyatların farklı olmasında etkili olan faktörler genel olarak merkezin konumu, kullanılan cihazların kalitesi, uzman kişi deneyimi, seans süreleri ve sıklığı yanı sıra aynı zamanda kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntemlerin belirlenmesi sayılabilir. Bu nedenle mutlaka ön görüşme yapılarak cilt analizi yapılması önem taşır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı