Sponsorlu Bağlantılar

Lipodem Nedir?

Lipodem Nedir?

Lipoderm, kol ve bacak gibi bölgelerde meydana gelen yağ birikintisi olarak adlandırılır. Kişilerin hayatını olumsuz yönde etkileyen lipodem tedavisinde, cerrahi işlemler veya liposuction yöntemi tercih edilir. Cerrahi operasyonlar, genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Lazer liposuction yönteminde ise sorunlu bölgedeki yağlar alınır. Her iki işleminde, uzman ve deneyimli kişiler tarafından steril ortamlarda yapılması gerekir. Lipodem tedavisinde, cerrahi işlemlerle birlikte ödem azaltıcı ilaçlar veya çorap kullanımı da tavsiye edilebilir.

Lipodem Nasıl Yapılır?

Lipodem, bacaklarda deri altında yağ dokusunun fazlalığından dolayı meydana gelen bir rahatsızlıktır. Genellikle kadınlarda meydana gelen bu durum, bacağın kalınlığının normalden çok daha fazla olmasıdır. Deri altında meydana gelen yağ birikintisi, kişileri günlük hayatında birçok sıkıntıya sebebiyet vererek yaşam kalitesini düşürür. Bu nedenle lipodem problemi bulunan kişilerin, tedavi olması gerekir.

Genellikle ergenlik döneminde başlayan ve daha sonra ilerleyen lipodem, 4 ana evreden oluşur. İlk etapta, bacaklarda düz bir kalınlaşma görülürken ikinci evrede kalınlaşma ile birlikte dalgalanmalar meydana gelir. 3.evrede, bacak bölgesinde portakal kabuğu görünümü ve son evrede ise damar yetmezliği gibi sağlık problemleri ortaya çıkar. Ankara lipodem tedavisi ile sorunlu bölgedeki yağ dokusu alınarak hastanın tedavi edilerek, daha rahat hareket etmesi sağlanır.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücutta dağılan inatçı yağların uzaklaştırılarak kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Vücut şekillendirmede oldukça etkili olan vaser liposuction ile birlikte diğer bazı estetik operasyonlarda aynı anda uygulanabilir.

Vaser liposuction yöntemi ile alınan yağlar, dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. İşlem esnasında damar, sinir ve bağ dokuya kesinlikle zarar verilmez. İşlemden kısa bir süre sonra kişiler, günlük hayatlarına devam edebilirler. Ankara vaser liposuction yöntemi, günümüzde çok fazla tercih edilen en yeni liposuction yöntemlerinden birisidir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Ankara vaser liposuction fiyatları, işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve kurumun bulunduğu ile göre değişiklik gösterir. İşlemin uzman hekimler tarafından tam donanımlı ameliyathane şartlarında gerçekleştirilmesi gerekir. Genel anestezi altında yapılan vaser liposuction ile yağ hücreleri, akışkan bir sıvı haline getirilir.

Sıvı haline getirilen yağlar, vakumla çekilerek vücuttan uzaklaştırılır. Vaser liposuction fiyatları, işlemin gerçekleştirileceği bölgenin alanına ve hastanın ihtiyaçlarına göre de değişiklik gösterir. Fiyatları etkileyen diğer bir hususta, vaser liposuction yöntemi ile birlikte yapılacak diğer estetik operasyonlardır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Ankara burun estetiği ile kişileri görünüm açısından olumsuz etkileyen burun deformasyonları giderilerek, kişilerin hem fiziksel olarak hem de ruhen kendilerini daha iyi hissetmesi sağlanır. Burun, yüz görünümünü en çok etkileyen organlarından birisidir.

Burunun olduğundan büyük veya küçük olması, kemerli olması gibi problemlerde burun estetiğine başvurulur. Ankara burun estetiği burun şeklini değiştirmek isteyen herkese rahatlıkla uygulanabilir bir yöntemdir. Ayrıca burun estetiği, burun eti gibi nedenlerden dolayı nefes almakta zorlanan kişilere de uygulanabilir. Kişilerin ihtiyacına göre burun kemiği, kıkırdak dokusu veya deri tabakası özel yöntem ve tekniklerle değiştirilebilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği fiyatları; kişilerin ihtiyaçlarına, kullanılacak teknikleri göre değişiklik gösterir. Burun estetiği öncesinde, işlemi gerçekleştirecek uzman doktor ile bir ön görüşme yapılıp; kişilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde doğallıktan kaçınmadan estetik uygulamaların yapılması gerekir. Burun estetiğinin yapıldığı kuruma göre de fiyatlar değişir.

Estetik operasyonlarda başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için işlem öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle yapılan müdahaleler sonrasında yapılması gereken ve yapılmaması istenen huşulara dikkat edilmeli, hekimin önerilerine göre davranılmalıdır.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı