Kültür Sanat

Migos, St. Vincent ve Paul Weller’ın yeni çıkışlarını dinleyin

Migos – Straightenin’

En İyi Grup kategorisinde 4 BET Ödülü sahibi olan Migos’un yepyeni şarkısı “Straightenin’” bugün dinleyicilerle buluştu. Dünya çapında 15 milyarlık toplam dinlenme sayısı ile harika bir kariyere sahip olan Migos, birçok kez Grammy adaylığı aldı. 2017 çıkışlı “Culture” albümleriyle Billboard 200 listesinin zirvesine yerleşen grubun bir yıl sonra yayımladığı “Culture II” albümü de aynı başarıyı kazanmayı başardı. Hit şarkıları “Bad and Boujee” ise Billboard Hot 100 listesinde birinci sırayı gördü.

St. Vincent – Daddy’s Home 

“Daddy’s Home” St. Vincent ismiyle bilinen sanatçı Annie Clark’ın 6. albümü. İlk çıkışını 2007 yılında “Marry Me” albümüyle yapan başarılı ve yenilikçi sanatçının takip eden yıllardaki “Actor”, “Strange Mercy” ve kendini adını taşıyan albümü ile başarısını artırarak devam ettirdi. “St. Vincent” albümüyle 2014 yılında En İyi Alternatif Albüm kategorisinde Grammy Ödülü kazanarak bu kategoride o zamana kadar ödül kazanan ikinci kadın sanatçı oldu.  

Paul Weller – Fat Pop (Volume 1)

Paul Weller, 1992’de yayımladığı kendi ismini taşıyan ilk albümü ile başladığı müzik kariyerinin 16. Albümü “Fat Pop (Volume 1)” ı bugün müzikseverlerle paylaştı. Geçtiğimiz yıl ilkbaharda dört konserinin ertelenmesinin ardından Paul Weller odaklanacak başka bir şey bulmak istedi. Telefonunda sakladığı pek çok yeni beste fikrini evde kendi kendine yalnızca vokal, gitar ve piyano ile kaydeden Paul, bu kayıtları grup üyeleriyle paylaştı.

Birlikte olmamak her ne kadar tuhaf olsa da, bu kayıtlar dişlileri döndürmeye yetti ve onların akıl sağlıklarını korumaya yardım etti. Kısıtlamalar kalktığında grup, Weller’ın Black Barn stüdyosunda bir araya geldi ve albümü bu şekilde tamamladı.  

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı