Sponsorlu Bağlantılar

Mindfulness Eğitimi

Mindfulness Eğitimi

Bilinçli farkındalık: Dikkatli farkındalık, şu anda neler olduğuna dikkat etmeyi, bu dikkatin niteliğini kabul etmeyi ve fark edilen her şeyi nezaketle kabul etmeyi, yargılarımızın farkındalığını içerir.

Mindfulness İstanbul sadece şimdiki anda yaşamak ve şimdiki anı fark etmek değildir ve anlaşılması gereken iki boyutu vardır. İlk boyut, şu anda neler olduğunu fark etmektir ve ikinci boyut, fark ettiğimiz her şeyi karşılama şeklimizdir. Dolayısıyla bilinçli farkındalık, algı ve algılananın kabulünün karışımından oluşan bir yaklaşımdır diyebiliriz, çünkü yalnızca algı dikkatten oluşur; Farkındalık, şimdiki anı dikkatli bir zihin, açık bir kalp ve sevgi ve şefkat dolu bir kalple algılamaktır.

Farkındalığın kavramsal değil, deneyimsel olduğunu söylemek yanlış olmaz. Hayatta ne yapmamız gerektiğini aşağı yukarı hepimiz biliyoruz ama iş uygulamaya gelince başarısız olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu anlamda Mindfulness eğitimi bize sadece kavramsal olarak ne yapmamız gerektiğini öğretmekle kalmaz, aynı zamanda bunları uygulamaya koymamızı sağlayacak birtakım beceriler de sağlar.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu