Gündem

Muhammed Adak, Şimşek ile Mardin yatırımlarını görüştü

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin’de devam eden ve yapılacak projeler hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşen AK Parti Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak, Sayın Bakanımızla Mardin ile alakalı son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Adak,”Görüşmemizde özellikle Mardin’de gerçekleştirilen, devam etmekte olan ve yapılması planlanan projeler 11ile ilgili taleplerimizi Sayın Bakanımıza ilettik. Ayrıca finansmana erişimin kolaylaştırılması hakkındaki görüşlerimizi paylaştık. Sayın Bakanımız Mardin’e olan özel ilgisi ve duyarlılığı bu projelerin hızlandırılması konusunda gerekli çalışmaların hızlandırılması talimatı verdi. Mardin’in gerek ekonomisi ve gerekse tarım ve turizmini canlandırmak için üzerimize düşen görevi yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz. Son yıllarda turizm alanında önemli gelişmelerin yaşandığı tarihi kentimizde turizm potansiyelini daha da geliştirmek istiyoruz. GAP’ın önemli ayağı olan sulama kanalları Mardin Ovasına ulaştırılması bölgedeki çiftçilerimize önemli bir gelir kaynağı oluşturacaktır. Bir diğer önemli konu ise Mardin sanayisini daha da güçlendirip Ortadoğu pazarına açılmasını sağlamaktır. Bu konuda bizleri ağırlayan ve dinleyen sayın Bakanımıza Mardin halkına adına teşekkür ediyorum” dedi

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -