Ekonomi

Nurol Gayrimenkul’de tahsisli sermaye artırımı

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, tahsisli sermaye artırımının tamamlanması ve esas sözleşme değişikliğine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Şirketimizin tahsisli sermaye artırım süreci tamamlanmış olup, ihraç edilen 15.200.000 TL nominal değerdeki paylar 12,50 TL birim fiyat üzerinden toplam satış hasılatı 190.000.000 TL olacak şekilde tahsisli satış yöntemi ile 02.03.2021 tarihinde borsa pay piyasasında toptan satış işlemi yolu ile Nurol Holding A.Ş’ye satılmış olup, bedeli 28.12.2020 tarihli özel durum açıklaması ile şirketimize gönderildiği kamuya ilan edilen sermaye avansından mahsup edilmiştir. Şirketimiz yönetim kurulu 03.03.2021 tarih ve 2021/5 sayılı kararında sermaye artırımı işlemleri Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve SPK’nın ilgili tebliğlerinde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak tamamlandığından, şirket esas sözleşmesinin 7. maddesine ilişkin tadil metninin onaylanması için SPK’ya başvurulmasına ve SPK’nın uygun görüşünün alınmasını müteakip sermaye artırım işleminin genel kurul kararı aranmaksızın 10 gün içinde İstanbul Ticaret Odası nezdinde tescil ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi nezdinde ilan edilmesine karar vermiştir. Yönetim kurulunun söz konusu kararı çerçevesinde gerekli süreçler başlatılmıştır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı