Sponsorlu Bağlantılar

Online İngilizce Kursu Nedir?

 Online İngilizce Kursu Nedir?

 

İnternet çağının en elverişli sunumları arasında olan online eğitim İngilizce dil öğreniminde de kendini göstermektedir. Uzaktan yabancı dil eğitimi alma olanağı sunan online İngilizce konusundan bahsedeceğimiz bu yazımı da kurs sisteminin nasıl çalıştığından, faydaları ve zararlarının neler olduğundan kısaca bahsederek online İngilizce hakkında bilgi almanızı sağlamaya çalışacağız. Özellikle de büyük şehirlerde ulaşım zorluğu, çalışanlara dilediği saatte eğitime katılabilme olanağı sunması nedeniyle hayli ilgi çeken bir konu halini aldı.

 

 Online İngilizce Kurs Sistemi

 

Önceden belirlenmiş video konferans sistemine öğrenci ve öğretmenin bağlanması suretiyle gerçekleştirilen eğitim biçimidir. Karşılıklı görüşmeyi sağlayan bir program olabildiği gibi yalnızca eğitmenin görülebildiği bir ortamda olabilmektedir. Online eğitimi veren  İngilizce kursu içerik ve politikalarına göre bu değişiklik göstermektedir. Temel olan ise öğrenci öğretmenin ses ve görüntü yoluyla birbirleri ile iletişim kurabilmeleri ilerleyen süreçte öğrencinin dersi tekrar izleyebilmesidir.

 

Online İngilizce Eğitimi mi, Özel Ders mi?

 

Özel ders ve online İngilizce eğitimi arasında çok bir fark bulunmamaktadır. İkisinde de öğrenci ve öğretmen derste verilen konular üzerine ders yapacaktır. Online eğitime çoğunlukla sıcak bakılmamasının nedeni daha önce deneyim yaşanmamasından kaynaklı olabilmektedir. Birebir eğitim imkanının bulunabildiği online eğitim ile özel ders aynı formattadır. Ayrıca materyaller ve konuşma deneyimleri sayesinde İngilizce dil eğitiminde de gelişim sağlanabilmektedir.

 

Online İngilizce mi, İngilizce Kurs mu?

 

Kaliteli bir eğitimle verilen online İngilizce eğitimi ve İngilizce kursları arasında çok bir fark bulunmamaktadır. Ancak kurs aşamasında birebir kişiler arası diyalog kurma şansı da sağlanabilmektedir. Sosyal bir ortam sağlandığı için dersler daha elverişli bir ortamda gerçekleşir ve devam zorunluluğu sayesinde eğitime ara verilmemiş olur. Online eğitimde de yine derslere devam zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Derse ara verilmek suretiyle eğitim hiçbir şekilde verimli olmaz. Sınıf ortamında on kişi muhakkak bulunur. Şayet bu ortamı istemiyorum diyenlerdenseniz online eğitim tam size göredir. Seçim yapmak için kursun eğitimlerini, materyallerini, eğitimcilerini incelemek yeterlidir. Dilerseniz online dilerseniz kurs eğitimi ile eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Online İngilizce Eğitim Fiyatları Pahalı mı?

 

Fiyatlar eğitim içeriğine göre farklılık göstermektedir. Kur başında hangi eğitimi almanız gerektiği konusunda seviye belirleme sınavı yapılacaktır. Online İngilizce eğitim fiyatları alacağınız eğitime karar verilmesinin ardından daha net belirlenebilir. Online eğitim fiyatları diğer eğitimlere nazaran biraz daha uygun görülmektedir. Fiyat açısından bakmak yerine hangi kursun size faydalı olup İngilizce eğitimini tamamlamanıza destek vereceğini araştırmak vereceğiniz emeğin karşılığını almak açısından daha doğru bir seçim olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -