Ekonomi

Özak Gayrimenkul’de bağımsız yönetim kurulu üyesi adayları

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

”Şirketimizin halihazırda bağımsız yönetim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Saim Kılıç’ın, Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin 4.3.6. maddesinin (g) bendinde yer alan ‘Şirketin yönetim kurulunda son on yıl içerisinde altı yıldan fazla yönetim kurulu üyeliği yapmamış olması’ şeklindeki kriteri paralelinde bağımsız yönetim kurulu üyeliği 2021 yılı Mayıs ayı itibarıyle sona ermektedir. COVİD-19 salgınının devam ettiği bu dönemde bağımsız üyelik şartlarının tamamını şirketin yönetim kurulunda son on yıl içerisinde altı yıl yönetim kurulu üyeliği yapmamış olmak dışında sağlamış olan Prof. Dr. Saim Kılıç’ın şirketimiz faaliyetlerine özverili çalışması ile olumlu katkılarda bulunması, menfaat sahiplerinin haklarını dikkate alarak özgürce karar verebilecek güçlü etik standartlara ve gerekli mesleki eğitim, bilgi, tecrübe ve itibara sahip olması, üstlendiği görevlerin gereklerini tam olarak yerine getirebilecek ölçüde şirket işlerine zaman ayırıp katılımcı olması dikkate alınarak bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapma süresinin 1 yıl süreyle üzere uzatılması ve genel kurulda bağımsız üye adayı olarak sunulması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığımız başvuru, 09.04.2021 tarih ve E-12233903-340.13-4795 sayılı kurul yazısı ile kabul edilmiştir.
Bu kapsamda yönetim kurulumuzun kararı ile şirketimizde Aday Gösterme Komitesi’nin görevlerini de üstlenmiş olan Kurumsal Yönetim Komitesi’nin kararı değerlendirilerek, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan alınan görüş ve Kurumsal Yönetim Tebliği (II17.1) hükümleri doğrultusunda 11.05.2021 tarihli olağan genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmak üzere Prof. Dr. Saim Kılıç, Oğuz Satıcı ve Melda Bayraktaroğlu’nun bağımsız yönetim kurulu üye adayı olarak belirlenmelerine karar verilmiştir.” 

 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı