Gündem

Özdağ’dan Babacan’a tepki

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bazı partilerin Suriyelileri geri göndereceklerini söylediklerini ancak bunu yapamayacaklarını söyledi. Babacan, “Bunun popülizminin yapılacağını da biz biliyoruz. Şimdi seçimlere doğru giderken bazı partiler çıkacak, ‘Bize oy verin, bunların hepsini göndereceğiz’ diyecekler. Ama ne insani açıdan ne de uluslararası hukuk açısından yapamayacaklar. Biz gerçekçiyiz. Suriyelilerin çözümünü Suriye’de aramak gerekir. Suriye politikasının tamamen yeniden yazılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Suriyeli sığınmacıların Türkiye’ye göç etmesinin demografik bir göç mühendisliği olduğu konusunda çeşitli çalıştaylar hazırlayan ve kitaplar yazan Prof. Dr. Ümit Özdağ, Suriyelilerin Suriye’ye geri gönderilmesi gerektiğini belirtmiş ve eğer bu gerçekleşmezse Ortadoğu’nun Edirne’de biteceğini ifade etmişti.

Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ, Babacan’ın açıklamaları üzerine sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Babacan, bütün Suriyelileri Suriye’ye yollayacağız Sizi ise üniversiteye iktisat tarihi dersi vermeye yollayacağız. Orada YAP-İŞLET-DEVRET modeli ile Türk halkını soyanlara nasıl yüzde 147 kâr ile kullanılmayan havaalanı, geçilmeyen köprü yaptırdığınızı anlatırsınız.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu