Sponsorlu Bağlantılar

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis boyunun uzunluğu, kalınlığı ve işlevi erkeklerde en önemli sorunlardan bir tanesidir. Boyundan ve kalınlığından memnun olmayan ve kendilerine sorun teşkil ettiğini düşünen kişiler penis büyütme ameliyatı tercih edebilirler.

Penis boyu, kalınlığı konusunda rahatsızlık duyulmasının birçok nedeni olduğu gibi bu durumun oluşmasına da birçok neden bulunmaktadır. Operasyon sayesinde kişi istediği penis boyuna ve kalınlığına rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyonların hepsinin klinik ortamlarda ve estetik bir plastik cerrah tarafından yapılması önem taşır. Penisin yüzeyinde yer alan bağlar gevşetilerek penisin görülmeyen kısmı yüzeye çıkartılarak penis büyütme operasyonu başlatılır. Bu şekilde görülmeyen kısmın ortaya çıkarılmasıyla penisin boyu uzatılmış olur.

Penisin içerde kalan kısmının dışarı çıkarılmasıyla penis boyu uzatılmasının yanı sıra yağ enjeksiyonu uygulanarak da kalınlaştırma sağlanabilir. Kişiler operasyon sonrası kalınlık ve boydan memnun olarak klinikten ayrılmaktadır.

Penis Büyütme Mümkün Müdür?

Penis büyütme operasyonlarında görülmeyen penis kısmını dışarı çıkarılarak penisin boyunu uzatmak mümkündür. Uzama genel olarak ereksiyon ya da sönük durumlarda kendini göstermektedir. Normal koşullarda erekte olmayan kişilerde penis büyüklüğü 5-8 cm arasındadır.

Erekte olunduğunda uzama ve kalınlaşma meydana gelerek 13-14 cm civarına ulaşır. Penis kalınlığı kişiden kişiye farklılık gösterirken 11-12 cm altında olan kişilerde penis boyu kısa kabul edilmekte ve operasyon tavsiye edilmektedir.

Penis Küçüklüğünün Nedenleri

Penis erkeklerde cinsel birleşmeyi sağlayan ve çiftlerin üremesinde yardımcı olan bir erkeklik hormonudur. Testosteron salgılayarak büyüyen bir cinsel hormon olmasının yanı sıra bazı durumlarda penis boyu küçük kalabilir.

En önemli nedeni ise testosteron hormonunun yeterince salgılanamamasından dolayı gelişme gösterememesidir. Yumurta ve testislerin salgı bozukluğuna bağlı olarak gelişme gösteremeyip ufak kalması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda penis büyütme ameliyatı kişilere çözüm niteliği taşır.

Penis Uzatma Ameliyatları ile Ne Kadar Uzama Sağlanabilir?

Penis boyutları her kişide farklı olup normal kabul edilen erekte olunduğunda 13-14 cm civarındadır. Altında olan durumlarda operasyon tavsiye edilirken maksimum 3-4 cm penis boyu uzaması sağlanması mümkün olabilmektedir. Penis uzatma ameliyatı en güncel ve hastaların sonuçlarından memnun kaldığı bir operasyondur. Önemli olan uzman bir hekim tarafından steril klinik koşullarında uygulanmasıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

Operasyon olmasından dolayı her ameliyat için uygulanan öncesi hazırlıkların uygulanması önem taşır. Sigara kullanımı ve alkol gibi zararlı maddelerin kullanımından en az 2 hafta uzaklaşmak önemlidir. Kan sulandırıcı ilaçların kullanımından kaçınılması gereklidir. Penis için beklentilerin mutlaka uzman hekimle paylaşılması ve herhangi bir rahatsızlık olup olmadığı bilgisi verilmesi muayene sırasında gerekli önemli bilgiler arasındadır.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Genel ya da lokal anestezi tercih edilen operasyonda genellikle lokal bir şekilde işlemler gerçekleştirilir. Hasta kısa bir dinlenme sonrasında evine taburcu edilebilmektedir. Kişilerin işlemlerden sonra en az 10 gün boyunca cinsel bir birliktelik yaşaması yasaklanmıştır. Sonrasında ise normal cinsel yaşamlarına rahatlıkla geri dönebilir. Bu şekilde kişi acı ya da ağrı hissi yaşamadan kısa sürede iyileşmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme fiyatları farklılıklar göstermektedir. En önemli nedeni ise plastik cerrahın uzmanlığı ve klinik ortamdır. Fiyatlara etki eden bu etkenler dışında nasıl bir işlem uygulanacağı ve operasyona ek olarak farklı işlemlerin de uygulanması gerektiği konusunda maliyetler değişkenlik gösterebilir. Bu nedenlerden dolayı mutlaka öncesinde iyi bir araştırma yapılarak muayene olunması ve ardında operasyon kararı verilmesi maliyetler açısından da önem taşır.

https://www.penisbuyutme.net/penis-buyutme-ameliyati/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı