Gündem

Pınarhisar ve Çakıllı çevre yollarının açılışı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Pınarhisar ve Çakıllı çevre yollarının bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu çevre yolları Kırklareli’ni sonra üzerinden Organize Sanayi Bölgeleri ve Avrupa serbest bölgesine bağlayan 71 kilometrelik projenin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Ülkemizin önde gelen eğitim ve ticaret merkezlerinden olan ayrıca Bulgaristan’a giden trafiğin yükünü çeken bu güzergah üzerindeki yolların önemli bir kısmını tamamladık. Kırklareli şehir geçişini daha önce açmıştık. Bugün de yaklaşık 7 buçuk kilo metrelik Pınarhisar ve 3 kilometrelik Çakıllı çevre yolları ile birlikte projenin toplamda 22 kilometrelik kısmını hizmete vermiş oluyoruz.

Alt geçitleri hemzemin kavşakları ve sanat yapıları ile hizmete açtığımız çevre oğulları Trakya genelinde trafiğin rahatlamasına da katkıda bulunacaktır. Açılışını yaptığımız yollarda hem taşımacılık yapan şoförlerimiz hem bölgede yaşayan vatandaşlarımız konforlu güvenli hızlı bir seyahat imkânına kavuşacaktır.

Günlük trafiği 7000 aracı bulan bu yoldaki seyahat süresini 28 dakikadan 45 dakikaya inmesiyle vakitten yılda 93 milyon lira akaryakıttan 35 milyon lira tasarruf edilecektir. Ayrıca karbon emisyon miktarı da 7000 tondan fazla azalacaktır. Yolculuk süresinin kısalmasıyla Saray ile Kırklareli arasındaki etkileşimin yoğunlaşması bölgenin ekonomik ve kültürel dinamizminin artmasına da katkıda bulunacaktır.

Pınarhisar hayatımdaki en önemli dönüm noktalarından birini yaşadığım ilçedir. Vesayetin hukuk oyunlarıyla çarptığımız hapis cezası ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden haksız yere ayrıldıktan sonra cezanın infazı için ve hisara geldik.

Zalimler için hapishane mazlumlar için taş medresedir. Bizde Pınarhisar Cezaevini milletimizle dahası kucaklaşmak kendinizi geliştirmek gelecek hazırlamak için bir taş medreseye dönüştürdük.

Esasen milli irade üzerinde bir güç bulunmadığı diğer tüm gayretlerinden beyhude olduğunu bizim Pınarhisar Cezaevine yolcu eden 100 binler zaten göstermişti.

1999 Temmuz’unda Pınarhisar Cezaevinden ayrıldıktan yaklaşık 2 yıl sonra partimizi kurduk ve üç buçuk yıl sonra da iktidara geldik. Tayyip Erdoğan’a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını çok görerek hukuk oyunlarıyla ayağına çelme takarlar onun 11 yıl süren başbakanlığına ve 8 yıla yaklaşan Cumhurbaşkanlığı’na şahitlik etmek mecburiyetinde kaldı.

Bu dönemde İstanbul’la birlikte ülkemizin 81 vilayetine hizmet ettik. Eser verdik sınırlarımız dışına taşan başarılara imza attık.

Herkesin bir hesabı vardı ama onlar bilmiyordu ki en büyük hesap sahibi Allah’tır. Biz Rabbimize hamdolsun çalıştık mücadele ettik ve hamdolsun milletimiz de bize tüm yolları açtı.

Hangi görevde bulursak bunalım siyasetimiz daima eser ve hizmet siyaseti olmuştur. Kendi husumet besleyen kendi milletinin değerleriyle kavgalı bir kesim halkımızın bir kısmını yıllardır rejim kaygısından laiklik endişesine kadar bir dizi istismar malzemesi ile korkutmaya çalışıyor.

Onca yıl İstanbul başta olmak üzere pek çok şehrimizde belediyeleri yönettik. Kasım 2002 seçimlerinden beri hükümet olarak ülke yönetiyoruz. Bunca yıldır Trakya’nın herhangi bir ilçesindeki mahallesindeki hangi vatandaşımız meşrebinden ve geleceğinden korku duymasına yol açacak bir durumla karşılaşmıştır.

Ama ülkemizde hala milletimizin inancına kültürüne tarihine değerlerine karşı kin duyan fırsat bulduğu her yerde ve her durumda nefretini kusan bir kesin mevcuttur.

Her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da man kurtların nefret suçlarına maruz kaldık. Demokrasiyle özgürlükle hakla hukukla hepsinden önemlisi ahlak ve vicdanla bağdaşmayan bu tür görüntüleri Allah’a havale ediyor ve milletimizin takdirine bırakıyoruz.

Biz bu ülkeye eser ve hizmet kazandırmayı sürdüreceğiz. Türkiye’yi 2023 hedefleriyle mutlaka buluşturacak 2053 vizyonunda hazırlıklarına devam edeceğiz. Bu duygularla bir kez daha Pınarhisar Çakıllı çevre yollarının şehrimize ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu