Sponsorlu Bağlantılar

Propazar Eked Loto ve Etiketleme Kilitlemenin Önemi

Propazar Eked Loto ve Etiketleme Kilitlemenin Önemi

Eked loto – etiketleme kilitleme, iş yerinde kullanılan makine ve ekipmanların üzerinde yer almış olan ve tehlikeli arz eden, iş kazalarına sebebiyet verecek doğalgaz, su, elektrik gibi enerjileri kapatmak için kullanılan bir sistemdir.

Her makine yada ekipman bir enerji gücü çeşidi ile çalışma sağladığından dolayı kimi zaman istenmeyen iş kazaları ortaya çıkabilir. Bu sistem ile makine ve enerji hattı arasındaki bağlantı doğru bir şekilde kesilir. Bu sayede makine tamamen izole edilebilir. Kilit ile makinenin fiziksel olarak enerji hatları ile olan bağlantısını kesilir ve kilitlenir. Emniyete al işlemi doğrultusunda da makinenin olduğu alanda herhangi birinin olup olmadığı kontrol edilir.

Eked Kullanımının Avantajları

Eked loto güvenlik sistemleri sayesinde iş yerlerinde meydana gelecek her türlü kazalarının önüne geçilebilir. Bu sistemin en büyük avantajlı işçi yaralanmalarının ve ölümlerin ortadan kalkmasına büyük katkı sağlar. Bu durum işçilerin çalıştıkları işletmeye olan bağlılıklarını artırmaktadır. Güvenli bir yerde çalışma duygusu ile de potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmış olurlar.

İş yerlerinde meydana gelen kazaların azalma bu alanlarda verimliliği artırdığı gibi işyerinin saygınlığı ve prestijinde artırmış olur. Eked loto ve etiketleme kilitleme sistemi tercih eden işyerlerinin en büyük avantajı ise herhangi bir iş kazası yaşamadıkları için maddi kayıp yaşanmaz. Bu şekilde devamlı faaliyet de olurlar.

Etiketleme Kilitleme Özellikleri 

Bakım onarım servis temizlik ve benzeri iş süreçlerinde makine ve ekipmanların çalışmasını sağlayan enerji çeşitlerinin tehlikeli enerji kontrolsüz salınımı sonucu çalışanların zarar görme potansiyeli oldukça yüksek olduğu görülür. Tehlikeli enerjinin kontrolü için kilitleme etiketleme sisteminin oluşturulması hayati önem taşır. Eked loto sisteminin başarılı olmanın ilk adımı üst yönetimin desteğidir.

Kilitleme etiketleme sistemi temel olarak görev ve sorumlulukların belirlenmesini çalışanların sistemi anlamasını ve çalışma ortamlarında uygulamaları sağlayacak özel yöntemleri belirlenmiş olması gerekir. Gerekli donanımların temin edilmesini ve kuruluşun her düzeyinde işbirliğinin kurulmasına gerektirmektedir. Belirtilen hususların yerine getirilmesi için üst yönetim kilitleme etiketleme etiket prote sistemine destek vermeli ve liderlik etmelidir. Daha fazla bilgi için sitemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu