Sponsorlu Bağlantılar

Sanal Sunucu

Sanal Sunucu

Dijital olarak var olan kaynakların farklı kaynaklara bölünmesi ve bu şekilde kullanılması pek çok avantaj yaratmaktadır. Ventura olarak bu konuda destek vermekte ve sanal sunucu taleplerinde olan kullanıcılarımızı da gereken düzeyde hizmetlerimizle memnun etmekteyiz. Sanal sunucu seçeneklerimiz fiziksel bir sunucu içerisinde yer almakta ve her bir kısmı da birbirinden bağımsız olarak çalışmaktadır. Sanal sunucularımızın her birinde farklı IP numaralarının yanı sıra farklı sabit disk, işletim sistemi ve değişik dosyalar da yer alabilmektedir. Bu sayede de her bir kullanıcımıza fazlasıyla hitap edecek ve tam olarak gerek gördükleri sunucu hizmetlerine erişebilmeleri gibi bir durumu da gündeme getirebilecektir.

Sanal Sunucu Hizmetleri

Sanal sunucu seçeneklerimiz genel olarak küçük ya da orta çaplarda bulunan web sitelerini içerisinde barındırmaya uygundur. Öte yandan Ventura olarak sunmuş olduğumuz sanal sunucu hizmetlerimiz içerisinde radyo yayını, web sitesi yedekleme, web yazılımları barındırma ya da kontrol paneli gibi durumlar için de kullanılmaktadır.

Orta ölçekte sayılan ancak genel bir sunucuya gerek duymayan kişiler de bu tip bir sanal sunucu hizmetlerimizden faydalanabilir. Bu kişilerin web portalları meydana getirmeleri için sanal sunucular son derecede işlevsel bir yer tutacaktır. Öte yandan fiziksel sunucularına bağlı problemler yaşayan kullanıcıların da sanal sunucularımıza yöneldiklerini de belirtebiliriz. Böylelikle sorunlarına kalıcı olarak son vereceklerini de belirtmekteyiz.

Sanal Sunucu Ne İşe Yarar?

Piyasada var olan geleneksel sunucuların tümüyle yapılacak olan işlemleri sanal sunucu hizmetlerimizle de elde etmek mümkün olacaktır. Ventura olarak rahatlıkla kullanılacak olan bu hizmetlerimizde devreye girebilmekteyiz. Geleneksel sunucularla kıyaslandığında bu sanal sunucunun daha ekonomik olduğunu da dile getirebilmekteyiz. Kurulum işlemleri de fazlasıyla kolay ve hızlı olan sanal sunucularımız aynı zamanda da Windows ve Linux işletim sistemine uygun olacaktır. Fiziksel sunucuyla tüm özelliklerini etkin bir şekilde barındıracak olan bu hizmetler tam da arzu edilen sonuçları yaratabilecektir. Sanal sunucunun içeriğinde istenen kadar ayırma işlemi de gerçekleştirilebilecektir. Bu aşamada da web aleminde faaliyet gösteren kişilerin tam da beklediği türde yer alacaktır.

 

https://www.ventures.com.tr/

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı