Gündem

Sanofi Türkiye, girişimcilik platformunu hayata geçiriyor

İstanbul, 20 Nisan 2022. Sanofi Türkiye, girişimcilik programı PharmUp’ı bir adım daha ileriye taşıyarak girişimcilere ilham verecek çalışma alanları ve ekipmanları sunmak için Başakşehir Belediyesi’nin Teknoloji ve İnovasyon Merkezi Başakşehir Living Lab ile iş birliğine imza attı.

Sağlık hizmetleri alanında startup ekosistemini desteklemeyi hedefleyen Sanofi Türkiye bu iş birliği sayesinde sektörde yenilikçi ve katma değerli fikirlerin gelişimini destekleyecek. Sanofi Türkiye, Başakşehir Living Lab iş birliği ile sağlıkta inovasyon ekosisteminin güçlendirilmesi için çok paydaşlı bir girişimcilik platformunu hayata geçirmeyi hedefliyor.

Girişimci olmak; plan, tecrübe, program ve parlak fikirlerin dışında güçlü, özgüven, cesaret, ve azim gibi karakteristik özelliklere sahip olmalıdır. Meydana gelebilecek çeşitli olumsuzlukları göze alarak ekibine liderlik yapabileceğine inanan, kendine ve girişimine ve girişimcilik ilkelerine güvenen kişiler kolaylıkla girişimci olabilirler.

İş birliği kapsamında Sanofi Türkiye, sektörü ile ilgili yenilikçi iş fikirlerine ve girişimcilere öncelikli erişebilecek. Sonrasında bu girişimlere yatırım yapma fırsatı da elde ederek, gelişim süreçlerinde Başakşehir Living Lab’deki Yapay Zeka Mükemmeliyet Merkezi (Metaverse), Espor, Drone/İHA, laboratuvar, atölye ve ofis gibi destek mekanizmalarından yararlanmaları sağlanacak.

Cem Öztürk

Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Sanofi Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Temel Ürünler Başkanı

Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Sanofi Türkiye, Afrika ve Orta Doğu Temel Ürünler Başkanı Cem Öztürk, “Bu yıl üçüncü dönemini gerçekleştirdiğimiz PharmUp girişimcilik programımızı bir adım daha ileri taşıyacak önemli bir iş birliğine imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sanofi Türkiye olarak, bir yenilikçi fikrin ürün haline gelerek ihtiyaç sahibine ulaşacağı değer zinciri düşünüldüğünde, tek bir kurumun tüm aşamaları üstlenmesi yerine, farklı paydaşların bir arada çalıştığı, verimli işleyen bir ekosistem kurulmasının her zaman daha etkin sonuçlar vereceğine inanıyoruz. Bu iş birliğiyle, girişimcilerin gelişme süreçlerini desteklemek adına bilimsel bir platform oluşturuyoruz. Bu yeni platformun sağlık sektöründe, katma değerli inovasyon ve teknoloji tabanlı projelerin hayata geçmesinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz.”

Yasin Kartoğlu

Başakşehir Belediye Başkanı

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bir dünya markası haline getirdiğimiz, Türkiye’nin ilk inovasyon ve teknoloji merkezi Başakşehir Living Lab’de hayatı kolaylaştıran ve değer katan yenilikçi fikirleri desteklemeye devam ediyoruz. Sınırlarımızı aşan yarışma ve etkinliklerimiz ile farklı yaş ve meslek grubundan pek çok insanımıza teknolojinin kapılarını açıyor, katma değeri yüksek ürünlerin markalaşmasına olanak sağlayarak ülke ekonomimize de katkı sağlıyoruz. Sanofi Türkiye ile yapacağımız iş birliği sayesinde, sağlık alanındaki yenilikçi fikirlerin de gelişmesine ve güçlendirilmesine destek verecek olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. İlk adımı atacağımız girişimcilik platformunun, sağlık alanındaki çalışmalara ivme kazandıracağına olan inancımı da özellikle belirtmek istiyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -