Ekonomi

Senkron Güvenlik, borsaya yeniden başvuru yapacak

Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş, tahsisli sermaye artışı kapsamında Borsa İstanbul A.Ş’ye yeniden başvuru yapacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

”Şirketimizce tahsisli sermaye artırımına konu payların nominal tutarının payların satış fiyatının tespiti amacıyla 04.03.2021 tarihi itibariyle TSP prosedürü çerçevesinde Borsa İstanbul A.Ş’ye başvuru yapılmıştı. Sermaye Piyasası Kurulunca onaylı ihraç belgesi 12.03.2021 tarihinde KAP’da ilan edilmişti. Ziraat Bankası ile gerçekleştirilen yapılandırma çalışmaları kapsamında, sermaye artırımda kullanılmak üzere tahsis edilmiş olan fonda bulunan banka blokajının kaldırılmasına ilişkin hukuksal işlemlerin devam etmesi sebebi ile toptan satışlar pazarı işlemleri yasal 10 iş günü süresi içinde gerçekleştirilememiştir. Ancak bugün gün sonu itibariyle Ziraat Bankası kredi borçlarının tamamının nakit olarak kapatılması sağlanmış olup, ilgili fon üzerindeki banka blokajı kaldırılmıştır. Bu sebeple toptan satışlar pazarı işlemlerinin devamı için Borsa İstanbul A.Ş’ye fiyat tespiti için yeniden başvuru yapılacaktır. Borsa İstanbul A.Ş’nin yeniden belirleyeceği pay fiyatı ve nominal tutar üzerinden düzenlenecek ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu’na onaylanmak üzere sunulacaktır.”
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı