Sponsorlu Bağlantılar

Sertleşme Problemi Neden Olur Ve Mutluluk Çubuğu

Sertleşme Problemi Neden Olur Ve Mutluluk Çubuğu

 

Birçok insan sertleşme problemi neden olur sorusunun cevabını merak ediyor. Sertleşme sorunu birçok nedene bağlı olarak gelişebiliyor. Genel olarak diyabet, kalp ve damar hastalıkları en sık görülen sertleşme probleminin nedenleri arasında yerini alıyor. Hipertansiyon rahatsızlığı da aynı şekilde sertleşme problemine neden olan durumlar arasında bulunuyor. Aşırı alkol kullanımı, obezite, yaşam tarzındaki bazı değişiklikler de sertleşme probleminin nedenleri arasında yerini alıyor.

 

Dünya’da En Sık Görülen Sertleşme Sorunu Nedenleri Nelerdir?

 

Sertleşme problemine neden olan bazı durumlar 6 grup içerisinde inceleniyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 

-Damar sistemi ile ilişkili sertleşme sorunları

 

-Sinir sistemi ile ilişkili sertleşme sorunları

 

-Bölgesel faktörler

 

-İlaç ile ilişkili nedenler

 

-Hormonal sebepler

 

-Psikojenik sebepler

 

Bütün bunlar Dünya’da en sık görülen sertleşme sorunlarının nedenleri arasında yerini alıyor.

 

Sertleşme Sorunu İçin Tedaviler Neler Olabilir?

 

Cinsel ilişki öncesinde sertleşmenin gerçekleşememesi, dolaşım, sinir ve hormonal sistemlerinin birlikte çalışmasına bağlı oluyor. Bu sistemlerin herhangi birinde sorun olduğu sürece, peniste sertleşme sorunu görülüyor. Bu sorunun tedavisinde insanlar ilk olarak ilaç tedavi yöntemi ile bu sorunu çözmek istiyor. Fakat sertleşme sorunu için kullanılan ilaçların özellikle kalp hastalığı olan kişiler için sakıncalı olduğu biliniyor. Bundan dolayı genelde bu tür serleşme problemleri için mutluluk çubuğu tedavi yöntemi öneriliyor.

 

Enjeksiyonlar ve haplar geçici olarak çözün üretiyor. Genelde bu soruna kalıcı çözümler bulmak isteyen insanlar protez ameliyatını tercih ediyor. Bu protezler, penis içerisindeki boşluklara yerleştiriliyor. Protezlerin dışarıdan fark edilmesi mümkün olmuyor.

 

Penil Protez Nasıl Çalışır?

 

Sertleşme problemi yaşayanlar bu soruna kalıcı çözüm yolu olarak penil protez yolunu seçiyor. Bu protez kalıcı çözüm sunduğu için genelde insanlar penil protezin nasıl çalıştığını merak ediyor. Serleşme problemi yaşayan kişiler her türlü tedavi yöntemini denedikten sonra en son olarak penil protez yolunu tercih ediyor. Çünkü bu yöntem insanlar kalıcı çözüm sunuyor. Tedavilerden olumlu yanıt alamayanlar bu yönteme başvurarak çok iyi ve kalıcı çözümlere ulaşmış oluyor.

 

Penil protezler tek parçalı ve üç parçalı olarak ikiye ayrılıyor. Tek parçalı protezler kullanım açısından oldukça kolay oluyor. Bu protezler esnek ve bükülebilir bir yapıda bulunuyor. Tek parçalı bu protezler ameliyat sonrasında kişide kalıcı bir sertlik sağlıyor. Bu durum bazı insanlar için olumsuz olarak değerlendirilebiliyor. Genelde 40 yaş ve üzerindeki bireylerde sertleşme sorunu tespit ediliyor. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanabiliyor. Bu tedavilere kişi yanıt vermediği takdirde, kalıcı çözüm olarak mutluluk çubuğu öneriliyor. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu