Gündem

Shanghai’de 11 bin kişi taburcu edildi veya tıbbi gözlemden çıkarıldı

Shanghai Belediyesi Sağlık Komisyonu, dün itibarıyla kentteki 11 bin kişinin hastaneden taburcu edildiğini veya tıbbi müşahede sürecini tamamladığını açıkladı.

Shanghai’de dün bin 6 yeni COVID-19 vakası, 23 bin 937 asemptomatik vaka tespit edildiği kaydedildi.

Komisyon, tüm kent sakinlerinin COVID-19 nükleik asit testine tabi tutulmaya devam edileceğini de bildirdi. Test sonuçlarına göre, kentin farklı bölgelerinin ‘‘karantina, kontrol ve önlem’’ olmak üzere üç bölgeye ayrılacağı,söz konusu bölgelerde risk seviyelerine göre farklı önlemler uygulanacağı aktarıldı.

Diğer yandan, Shanghai’nin en büyük sahra hastanesine dönüştürülen Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’ne dün ilk grup hastanın kabul edildiği bilgisi verildi.

3 bin 440 yatağın dün sağlık birimlerine teslim edildiği, bugün de 15 bin yeni yatağın kullanıma sunulduğu belirtildi. 600 bin metrekarelik merkezin toplam 50 bin yatak kapasitesi bulunuyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu