Gündem

Şirket haberleri

ESCAR.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile bugün halka arz edilecek.

AKBNK – 112 gün vadeli 1,2 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.
6 Temmuz tarihinden itibaren bankanın ana bilgisayarındaki teknik sorun nedeniyle kesintiler olduğu, medyada yer alan siber saldırı olayının gerçeği yansıtmadığı açıklandı
Banka tarafından tüm erişim kanallarının hizmete açıldığı belirtildi.

AKYHO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi Ticaret Sicil’de tescil edildi.

AVGYO – Ankara Yenimahalle’deki apartmanın alım işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

DAGI – Personel sayısının 421’den 523’e yükseldiği açıklandı.

DERHL – Şirket iştiraki Toprak Yenilebilir’in Niğde’de kurulu Mislina 13 Enerji’yi 1,3 milyon dolar bedelle satın aldığı açıklandı.

ENJSA – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun AAA (Trk) / (Stabil Görünüm)”, Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ise “A-1+ (Trk) / (Stabil Görünüm)”, Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarının “BBB+ / (Stabil Görünüm) olarak belirlendiği açıklandı.

ESEN – Hacı İsmail Kurtul ve Kurteks Tekstil ile imzalanan 50 MWp gücünde Güneş Elektrik Santrali Proje Geliştirme ve Anahtar Teslim EPC sözleşmesi kapsamında, İtalya, Sicilya’da yer alan 53.1 MWp gücündeki Castello GES Pojesi’nin arazi geliştirme, teknik inceleme ve proje çalışmalarının tamamlanarak ve lisanslama için İtalyan Şebeke Operatörü Terna’ya resmi başvurunın Margün Enerji ‘nin İtalya şubesi adına yapıldığı açıklandı.

GARFA – 133 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

GEDIK – Finar İletişim’e %15 oranında iştirak edildiği açıklandı.

ISCTR – Banka aleyhine, 1991 tarihli Olağanüstü Genel Kurulunda alınan, kurucu paylara ödenen temettülere ilişkin esas sözleşme değişikliği kararının batıl/butlan tespitinin yapılması ve bu kararın iptali ve 2021’de yapılan Genel Kurul’da kurucu paylara dağıtılacak temettü tutarına ilişkin alınan kararın iptal edilmesi talepleriyle dava açıldı.

KARSN – Şirketin %28,59 pay sahibi olduğu Menarinibus markalı otobüslerin tüm marka haklarına sahip,  İtalya merkezli ve 21,1 milyon euro sermayeli IIA şirketinin sermaye artırımına 4,7 milyon euro katılım sağlandığı açıklandı.

KOZAL – Medyada yer alan Çanakkale Merkez’de yapılması planlanan Altın-Gümüş Madeni Kapasite Artışı Projesi ile ilgili yöre halkını bilgilendirme amaçlı Halkın Katılımı Toplantısının yapılamadığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

KARYE.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile 9 – 12  Temmuz’da halka arz edilecek.

KATMR – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 165 milyon TL’sinin borç ödemelerinde, 150 milyon TL’sinin şirketin savunma sanayii alanında üstlendiği projelerin finansmanında, 24,5 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyacında, 15 milyon TL’sinin Ar-Ge harcamalarının finansmanında,15 milyon TL’sinin makine-teçhizat yatırımlarının finansmanında,10 milyon TL’sinin ise dijital dönüşüm ve organizasyon yapısının güçlendirilmesi için alınacak hizmetlerin finansmanında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

KTSKR – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

MANAS.HE – Şirket payları Borsa’da Satış Yöntemi ile 13 – 14 Temmuz’da halka arz edilecek.

RTALB – Covid PCR Testinin Ürün Takip Sistemi’ne kaydının gerçekleştirildiği açıklandı.

SELVA – Borsa tarafından şirket paylarına 6 Ağustos’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve emir değiştirme tedbirleri getirildi.

TAVHL – Şirket tarafından işletilen havalimanlarında 2021’in ilk 6 ayında hizmet verilen yolcu sayısının 2020’nin %14 üstünde gerçekleştiği ve portföye 2021 Mayıs ayında eklenen Almatı’nın yolcu katkısı hariç bakıldığında altı aylık büyümenin %5 olduğu açıklandı.

TCELL – Şirket bağlı ortaklığı Lifecell Ventures’nin, 1,74 milyar euro olan sermayesinin, 9,7 milyon euro artırılarak 1,75 milyar euroya çıkarılmasına ilişkin yapılan sermaye artırımında, sermaye taahhüdünün tamamının Turktell Bilişim tarafından ödendiği açıklandı.

VAKBN – 183 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YKBNK – Jilber Topuz tarafından, Banka ve dolaylı olarak ortakların mal varlıklarında azalmaya sebep olunduğu iddiası ile arabuluculuk başvurusunda bulunulması sonrasında, arabuluculuk görüşmesinin gerçekleştirildiği fakat Jilber Topuz anlaşmaya varılamadığı açıklandı.

ARMDA – Imola Acquisition Corporation tarafından 21.606.594 adet payın devralındığı açıklanırken, şirket sermayesindeki payı %90,03’e yükseldi.

KRVGD – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 57.610 adet pay 15,55 – 15,62 TL fiyat aralığından geri alındı.

ULUUN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 50.000 adet pay 4,95 – 4,97 TL fiyat aralığından geri alındı.

USAK –Tanışlar Yapı tarafından 19.232.500 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %12,90’a yükseldi.
Tanser Seramik tarafından 19.232.500 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,52’ye geriledi.

DENGE – Şirket sermeyesi bugün 50 milyon TL’den %500 oranında bedelli olarak 250 milyon TL nakden artışla 300 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 1,1917 TL’ye denk gelmekte.

KATMR – Şirket sermayesinin 217,5 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 435 milyon TL nakden artışla 652,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı