Gündem

Şirket haberleri

AKSEN – Odessa Belediye Meclisi ile Odessa’da kurulması planlanan kombine çevrim elektrik santral projesine ilişkin bir işbirliği anlaşması kapsamında, İzmail Belediye Meclisi ile Ukrayna’nın İzmail şehrinde kurulması planlanan kombine çevrim elektrik santral projesine ilişkin yeni bir işbirliği anlaşması imzalandığı açıklandı.

ARCLK – Şirketin 2021 Yılı revize beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

BERA – Konya Kağıt’ın halka arzı kapsamında halka arzın 30.06.2021 tarihli mali tablolar esas alınarak yenilenmesinin daha uygun olacağının değerlendirilerek SPK ve Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

BJKAS – Futbol A Takım eski Teknik Direktörü Abdullah Avcı tarafından açılan sözleşme feshin haksızlığı davasında Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından şirketin Abdullah Avcıya 17,8 milyon TL ödemesine karar verildiği açıklandı.

BRLSM – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 11 – 13 Ağustos’ta toplanacak.

BRISA – İzmit fabrikası planlı rutin bakım duruşunun tamamlanarak üretime başlandığı açıklandı.

CIMSA – Cimsa Cementos Espana S.A.U. paylarının 23,6 milyon dolara satışı sonrasında 168,0 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

Cimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corporation paylarının 4,6 milyon dolara satışı sonrası 56,6 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

Cimsa Adriatico S.R.L. paylarının 4,6 milyon dolara satışı sonrası 23,6 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

DAGHL – DAGHL tarafından DAGI’nin sermayesinde sahip olduğu Borsa’da işlem gören 18.651.860 adet payın Borsa’da satılmasına ilişkin hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu’nun onaylanması talebiyle SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

ETILR – Şikretin Qubba Cafe markasının şirket adına tescilinin yapılması için yönetim kurulu üyesine vekalet verdiği, Qubba Consept markası ile işletilmekte olan toplam 2500 m² alana sahip Esenyurt’taki restaurantın işletmeciliğinin ve demirbaşının şirket adına devrine ve işletmeciliği için gerekli organizasyonun yapılmasına karar verildiği açıklandı.

EMKEL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 300 milyon TL’ye yükselmesi işlemi tescil edildi.
FENER – Paribu’nun iştiraki olan Stoken ile kripto varlık üretilmesi ve üretilen kripto varlığın satılması ile ilgili olarak Taraftar Token Üretim ve İşbirliği Sözleşmesi imzalandığı, Paribu veya Stoken tarafından toplam 175 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüt edildiği açıklandı.

GESAN – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 11 – 13 Ağustos’ta toplanacak.

KARYE – Şirketin bağlı ortaklıkları Krt Enerji, Szn Enerji, Agrolive Attalos Taşımacılık, H1 Solar, Gesin Elektrik ve H23 Solar’ın yine şirketin bağlı ortaklığı Alsun İşletme bünyesinde birleştirilmesine karar verildiği açıklandı.

OSMEN – Ankara Şubesinin adresinin değiştiği açıklandı.

OTKAR – Şirketin Bakü toplu taşımacılığında kullanılmak üzere Azerbaycan’dan 50 adet doğalgazlı şehir içi otobüs siparişi aldığı medyada yer aldı.

QNBFL – 120 gün vadeli 130,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PEGYO – Şirket Genel Müdürlüğüne Gökhan Özer’in atandığı açıklandı.

PRKME – Şirket bağlı ortaklığı Konya Ilgın’ın rödovans usulüyle işlettiği Konya Ilgın’daki linyit sahasında kömür üretim faaliyeti sırasında zaruri olarak üretilen kilin, HF Penta Madencilik’e satışı için sözleşme imzalandığı açıklandı.

RTALB – Delta varyantının tespiti için kullanılan test kitinin gerçek zamanlı bir tanı kiti olduğu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu nezdinde Ürün Takip Sistemi’ne kaydının gerçekleştirildiği açıklandı.

TRILC – Şirketin Turkfleks marka serumlarının İran’da satışı için Abay Ecza ile Tek Yetkili Satıcılık Anlaşması yaptığı, 2021 yılı sonuna kadar yapılacak satışlardan elde edilecek toplam bedelin 2,2 milyon dolar olduğu açıklandı.

TUCLK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 200 milyon TL’ye yükseltilmesi işlemi tescil edildi.
TLMAN – 1 yıl süreli 650.000 dolar bedelli Yönetici Sorumluluk Sigortası yapıldığı açıklandı.

TTRAK – Şirketin 2021 yılı beklentilerinde değişikliğe gidilmedi.

TTKOM – Şirketin 2021 yılı revize beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

YAYLA – Sermaye artırımından elde edilen fonun 9,0 milyon TL’sinin şirketin sermaye artırım işlemi öncesinde vadesi gelen finansal borçlarının ve işletme sermayesi ihtiyacının fonlamasında şirketin hakim ortakları tarafından şirkete sağlanan fonlardan sermaye artırım işleminde kullanıldığı, 6,4 milyon TL’sinin kısa vadeli finansal borç ödemelerinde, 5,0 milyon TL’sinin işletme sermayesi ödemelerinde, 4,4 milyon TL’sinin ise döviz mevduatına aktarıldığı açıklandı.

EDATA – Burak Sözübir tarafından 15,27 – 17,35 TL fiyat aralığından 61.000 adet alınırken, şirket sermayesindeki payı %6,99’a yükseldi.

METUR – Exante LTd. tarafından 4.100.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %1,35’e geriledi.

HDFGS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 500.000 adet pay 2,65 – 2,69 TL fiyat aralığından fiyattan geri alındı.

INFO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 77.494 adet pay 3,68 – 3,75 TL fiyat aralığından geri alındı.

OSTIM – Şirket sermayesi 133,4 milyon TL’den %18 oranında bedelsiz olarak 24,0 milyon TL artışla 157,4 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

QUAGR – Şirket sermayesi yarın 120 milyon TL’den %100 oranında bedelsiz olarak 120 milyon TL artışla 240 milyon TL’ye yükseltilecek.

KRSTL – Şirket sermayesi yarın 96 milyon TL’den %100 oranında bedelli olarak 96 milyon TL nakden artışla 192 milyon TL’ye yükseltilecek.

SKTAS – Şirket sermayesi yarın 78,2 milyon TL’den %96,59 oranında bedelli olarak 75,6 milyon TL nakden artışla 153,8 milyon TL’ye yükseltilecek.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı