Sponsorlu Bağlantılar

Sızma Testi Siber Güvenlik

Siber Güvenlik

Kötü amaçlı yazılımlara “kötü amaçlı yazılım” da denir. En yaygın siber tehditlerden biri olan kötü amaçlı yazılım, bir siber suçlu veya bilgisayar korsanı tarafından meşru bir kullanıcının bilgisayarını bozmak veya zarar vermek için oluşturulan yazılımdır. Tipik olarak bir spam e-posta eki veya meşru görünen bir indirme yoluyla yayılan kötü amaçlı yazılım, siber suçlular tarafından para kazanmak için veya siyasi amaçlı siber saldırılarda kullanılabilir. KVKK danışmanlığı için bizlerden bilgi alabilirsiniz.

SQL aşılama (yapılandırılmış dil sorgusu), bir veritabanındaki verileri kontrol etmek ve çalmak için kullanılan bir tür siber saldırıdır. Siber güvenlik, kötü amaçlı bir SQL ifadesi aracılığıyla bir veritabanına kötü amaçlı kod eklemek için veri odaklı uygulamalardaki güvenlik açıklarından yararlanır. Bu, onlara veritabanında bulunan hassas bilgilere erişim sağlar.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu