Ekonomi

Temapol’den ortaklık kararı

Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş, Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ortak olma kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Firmamız, Kayseri’de kurulu Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi unvanlı firmaya ortak olmaya karar vermiştir. Bu kapsamda her biri 500 Türk Lirası değerinde 100 adet hisseli, toplam 50.000 TL sermayeli Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ait 50 adet hissesini nominal bedel üzerinden olmak üzere toplam 25.000 TL bedelle  devralmasına ve devir neticesinde Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş’yi söz konusu şirkette ve projenin yürütülmesinde Tevfik Gemici’nin temsil etmesine karar verilmiştir. Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi halihazırda yüklenici olarak, İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi ile Teknoloji Geliştirme Bölgesine (Teknopark İzmir) yapılacak olan Ar-Ge binası projesi kapsamında, ‘Gelir paylaşımına dayalı yap-kiralat-devret modeli ile Ar-Ge binası yapımı sözleşmesi’ne sahiptir. Bu sözleşme kapsamında projenin tamamlanmasından sonra Ar-Ge binasında yapılacak kira sözleşmelerinden elde edilecek net kira gelirinin yüzde 70’i 22 yıl boyunca yükleniciye ödenecektir. Söz konusu devirle Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş, Tekno inovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ndeki payı yüzde 50 olacaktır. Devir işlemi tamamlandığında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.”
 

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı