Gündem

Timberland Küresel Tasarım Direktörü Raeburn, arşiv parçaları yeniden tasarladı

Christopher RÆBURN imzalı Timberland FW21 EarthkeepersÒ  kapsül koleksiyonu dünya genelinde tanıtıldı. Markanın eko-inovasyon ve ilerici tarzının geldiği en son noktanın temsilcisi olan ve Timberland’in 2030’a kadar doğa üzerinde net olumlu etki yaratma vizyonunu daha da ileriye taşıyan bu koleksiyon, Rejeneratif deri ve Geri Dönüştürülmüş kuş tüyü gibi doğal ve geri dönüştürülmüş malzemeler içeriyor.

Timberland Küresel Tasarım Direktörü Christopher Raeburn, bu koleksiyon ile markanın özgün mirasını eko-inovasyon ve teknolojinin ilerici tarzıyla buluşturarak karşımıza çıkartıyor. Ayakkabı, tekstil ve aksesuar ürünlerinden oluşan kapsül koleksiyon, “All Gender” bakış açısı, unisex ve rafine parçalardan oluşuyor.

Gardıroplardaki temel ürünlere ve “ Take only what you need / Sadece ihtiyacın olduğu kadarını al” mottosuna odaklanan koleksiyonu değerlendiren Raeburn: “The Earthkeepers by RÆBURN koleksiyonu bizim yol göstericimiz. Sorumlu tasarım, yenilikçilik ve ürün tasarımı anlayışını, benzersiz bir arşiv yaklaşımıyla bir araya getiren bir deney. Timberland® markasının daha yeşil bir geleceğe yönelik çalışmalarında sınırlarımızı zorlamamızı sağlayan FW21 kapsül koleksiyonu benim için inanılmaz heyecan verici” diye konuşuyor.

EarthkeepersÒ RÆBURN kapsül koleksiyonundan öne çıkan parçalar:

EarthkeepersÒ by RÆBURN Oversize Mont (5.299TL): Sıcak tutan ve suya dayanıklı bu ürün, %100 geri dönüştürülmüş REBOTL kumaştan ve Re:Down izolasyon sunan ve yine tamamen geri dönüştürülmüş kuş tüyü malzemeden üretildi. Arşiv parçalardan ilham alan cep tasarımı ve dijital kamuflaj baskısı ile hafif ve katlanabilir özelliklere sahip.

  • Ò by RÆBURN Sırt Çantası (1.999TL): Sadece ihtiyacınız olanı, ihtiyacınız olan boyutta taşıyabileceğiniz şık ve modern bir stil. Gri ve yeşil renk alternatiflerine sahip sırt çantası, standart pamuktan dört kat daha güçlü olan %100 geri dönüştürülmüş PET malzemeden elde edilen Cordura® EcoMade kumaş içeriyor. Ürün, iki renk alternatifinde bel çantası modele (699TL) de sahip.

Christopher RÆBURN imzalı Timberland FW21 EarthkeepersÒ  kapsül koleksiyonunda yer alan diğer ürünler arasında, atıklara yeniden hayat veren %100 geri dönüştürülmüş plastikten elde edilen dayanıklı ReBOTL™ kumaştan üretilen Earthkeepers® by Raeburn Yağmurluk (3.999TL) da dikkat çekiyor. Su geçirmezlik ve kolayca kese haline getirilerek cepte taşınabilirlik özelliğe sahip bu model, kapüşonu, kollardaki büzme ipleri ve stopperları ile ekstra koruma sağlıyor.

Bu koleksiyonda tercih edilen Rejeneratif Deri, rejeneratif tarım uygulamalarını benimseyen çiftliklerden elde ediliyor. Doğadan ilham alan bu tarım uygulamaları, toprağa karbonu emmesi, suyu tutması ve biyoçeşitliliği geri kazanması için dinlenme şansı tanıyarak çevre üzerinde net bir pozitif etki yaratmayı amaçlıyor.

Sınırlı sayıda üretilen EarthkeepersÒ by RÆBURN koleksiyonuna https://www.timberland.com.tr/raeburn-koleksiyon adresinden ve anlaşmalı satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Timberland Hakkında:

Timberland doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen global bir markadır. Yeni nesillere ilham vererek çalıştıkları toplumları hareket geçirme, birlikte çalışma ve daha ileri taşıma misyonlarını sahiplenir. Merkezi Stratham, New Hampshire’da olan Timberland’in ayrıca Stabio, İsviçre ve Şanghay, Çin’de uluslararası merkezleri bulunmaktadır. 1973’te New England’ın zorlu hava koşulları için tasarlanan orijinal sarı botuyla tanınan marka günümüzde, doğanın tadını çıkarma ve doğayı koruma tutkusunu paylaşan insanlar için çevreye duyarlı inovasyonlarla tasarlanmış ve üretilmiş ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonlarına sahiptir. Timberland® markasının merkezinde, daha yeşil bir geleceğin daha iyi bir gelecek olduğu inancı yer alır. Bu vizyonunu sorumlu üretim, doğayı koruma ve dünya genelindeki toplulukları güçlendirmeye yönelik adımlarıyla sağlar. 2025 yılına kadar dünya çapında 50 milyon ağaç dikme taahhüdünde bulunan marka, ürünlerinin 2030 yılına kadar doğa üzerinde net olumlu bir etki yaratması ve aldıklarından fazlasını geri verme konusunda cesur bir vizyona sahiptir. Timberland ürünleri, lider zincir  mağazalar ve perakende noktalarının yanı sıra Türkiye’de Vadistanbul, Capacity, Ankara Armada AVM ve Bursa Marka AVM’de bulunan mağazalarında da satılmaktadır. Timberland hakkında daha fazlasını öğrenmek için, www.timberland.com.tr adresini ziyaret ediniz. Timberland bir VF Corporation markasıdır.

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı