Gündem

Trafik ve yol güvenliği eğitimleri Kocaeli’deydi

TOSFED Kadınlar Komisyonu tarafından geliştirilen ve uygulanan sosyal sorumluluk projesi “Velinin Karnesi Nasıl?” 38.Kocaeli Rallisi öncesinde 12 Kasım Cuma günü Selma Orhon Atameriç Anaokulu ve Bahceşehir Koleji Kocaeli Kampüsü’nde devam etti. 

Komisyon üyeleri Yeşim Bostancı, Beyza Avcıoğlu, Emire Cantürk Eren’in katılımıyla gerçekleştirilen Trafik ve Yol Güvenliği Eğitimleri’nde, ralli pilotu Akın Can Kiper ve karting pilotu Seda Kaçan’dan bilgiler alan öğrenciler aynı zamanda Fiat Egea ralli otomobilini inceleme şansını yakaladı.

Proje kapsamında, bugüne kadar İstanbul, Bursa, Ankara, Yalova, İzmir, Muğla, Sakarya, Mersin, Tarsus, Osmaniye, Kars ve Diyarbakır illerinde toplam 46 ayrı okulda yaklaşık 12.000 öğrenciye ulaşıldı. Trafik eğitimi ve otomobil sporlarını tanıtma faaliyetleri gerçekleştirilirken, çocuklarımıza genç yaşta trafik bilinci kazandırılması, otomobil sporlarının sevdirilmesi ve velilerin bilinçlendirilmesine katkıda bulunuldu. Eğitimlere yarış ekipmanlarıyla katılan sporcular, özel hazırlanan animasyon videolar ve sergilenen yarış otomobilleri öğrencilerin büyük ilgisini çekti, merak ve heyecan uyandırdı.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı