Yerel

UEDAŞ hızır gibi! 7/24 anında vatandaşın yanında

FERHAT ŞAHİN – ONUR ULUFER

BURSA (İGFA) – UEDAŞ, kesintisiz enerji için 7/24 nöbet tutuyor. UEDAŞ, 4 ilde toplam 50 bin kilometre enerji dağıtım hattıyla 25 bin trafo üzerinden 3.3 milyon abonesine 24 saat ve kesintisiz enerji dağıtıyor.

ARIZALARA 7 DAKİKADA MÜDAHALE

İGF Haber Ajansı’nın takip ettiği saha çalışmalarında, Osmangazi ilçesine bağlı Emek ve Geçit mahallelerinden gelen arıza ihbarlarını değerlendiren UEDAŞ ekipleri, arıza mahalline7 dakika gibi kısa bir sürede ulaştı. UEDAŞ ekipleri, elektrik direğindeki arızayı da 10 dakikada çözerek mahalle halkını mutlu etti.

DÜNYANI 1.2 KAT DOLAŞAN ELEKTRİK AĞI

Dünyayı 1.2 kat dolaşan elektrik ağında dijital dönüşüm için yatırımlarını sürdüren UEDAŞ, SCADA sistemi ile elektrik şebekesini uzaktan kontrol edebiliyor. Bu sayede elektrik kesintilerinin büyük bir kısmını 5-10 saniye içerisinde giderilirken, tüm şebeke 7/24 uzaktan izlenerek kontrolü sağlanıyor.

Yalnızca sokak lambası değil, havai hat ve yeraltı kablolarına da aynı hızda müdahale eden UEDAŞ, yaptığı bakım çalışmalarıyla da enerjisini koruyor.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE DİJİTAL DÖNEM

İSG’ de proaktif yaklaşım çerçevesinde geliştirilen Saha Kontrol Merkezi(SAKOME) ile de ekiplerin iş emrine başlamadan önce ve bitirdikten sonra aldığı görüntülü teyitlerdeki kontrollerle çalışma ortamı güvenli hale getiriliyor. Sepetli aracın iç ve dışına yerleştirilen kameralar ile saha ekiplerinin trafikteki seyir durumundan enerjiye müdahalesine kadar tüm anları kayıt altına alınıyor. Bu sayede olası iş kazalarının minimuma düşürülmesi hedefleniyor.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu