Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Yiyecek ve İçecek Standartları

Vegan Yiyecek ve İçecek Standartları

 

Hayvan haklarının öneminin farkında olan ve her türlğ hayvan sömürüsüne karşı çıkan bir yaşam felsefesi olarak karşımıza çıkan vegan beslenme özen ve dikkat ister. Çünkü vegan yiyeceklerin içerisinde hiç hayvansal ürün olmaması gerektiği gibi üretim aşamasında da hayvansal malzeme kullanılmamış olması gerekir. Halbuki piyasadaki yiyecek ve içeceklerin ambalajlarındaki bilgiler yeterince açık olmayabilir. Üretim basamaklarının her birinde şeffaf davranılmadığı için verilen bilgiler güven vermez.

 

Vegan Mark Logo Güvencesi

 

Bu nedenle tam bir güvenlik için vegan beslenme konusunda duyarlı, bağımsız ve akredite kuruluşlar tarafından vegan sertifikası verilir. Vegan V-Mark da bu konuda gerekli vasıfları taşıyan, vegan belgesi verme yetkisine sahip bir firmadır. Standartlara uygun vegan ürünler ürettiğini düşünen kişi ya da kuruluşlar firmadan ürünlerinin denetlenmesini isteyebilir. Eğer denetimler olumlu şekilde sonuçlanırsa vegan belgelendirme işlemeleri yapılabilir.

 

Vegan ürünler kalite ve sağlığın güvencesi olarak görülür ve sadece vegan beslenen kişilere değil, herkese hitap eder. Dolayısıyla vegan olduğu belgelendirilmiş gıda ürünleri rahatça pazarlanabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı