Sponsorlu Bağlantılar

Vücut Şekillendirme Nedir?

Vücut Şekillendirme Nedir?

Vücut şekillendirme önceki yıllarda cerrahi operasyonlar ile gerçekleştirilen uygulamalardır.  Ancak günümüzde estetik cerrahi operasyonlar oldukça azalmıştır.  Çünkü bunlara alternatif oluşturacak daha çok lazer destekli uygulamalar oldukça öne çıkmış durumdadır. Bu uygulamalar hem yağ eritmek de hem de bölgesel yağlanma sorununu ortadan kaldırıp ciltteki gevşeme ve sarkmaları da önlemektedir.  Genellikle basen, göbek, kol, gıdı ve vücudun diğer yağ biriken bölgelerinde incelme ve germe uygulamaları yapılmaktadır.  Bu genellikle lazer destekli cihazlarla yapılmaktadır.

Zayıflama Cihazı Nedir?

Zayıflama cihazı günümüzde özellikle son yıllarda çok fazla kullanılmaya başladı.  Hatta böyle bir sektörün oluştuğunu söyleyebiliriz.  En yaygın kullanım alanı ise kozmetik estetik sektördür.  Erkek ve kadınların büyük bir kısmı medikal estetik alanına yoğun ilgi duymaktadır.  Hatta günümüzde birçok özel hastanelerin zayıflama cihazı kullanarak bölgesel zayıflama işlemi yaptığı bilinmektedir.  Cerrahi operasyonları oldukça geri plana iten zayıflama cihazları kısa sürede etkisini gösteren özellikle bölgesel yağlanma konusunda son derece başarılı uygulamalardır. Zayıflama cihazı ile vücudun şekillendirilmesi işlemi buna bağlı olarak kilo veren kişilerde oldukça ilgi görmektedir.  Vücudun sıkılaşması aynı zamanda genç görünmesini sağlar.  Zayıflama cihazları bu konuda oldukça başarılı ürünlerdir ve her geçen gün zayıflama cihazı talepleri artmaktadır.

Zayıflama Cihazı Kullanım Alanları

Zayıflama cihazı kilo vermeyi sağlayan araçlar değildir.  Ancak bölgesel yağlanma konusunda oldukça etkilidir. Bölgesel yağlanmanın giderilmesi durumu aynı zamanda kişiye zayıf ve sıkı bir vücut görüntüsü oluşturur.  Böylelikle kişi fazla kilo vermese de fit bir görüntüye kavuşur.  Zayıflama cihazı yağları parçalama prensibi ile çalışır.  Parçalanan yağların aynı zamanda vücuttan atılması sağlanır. Belli ölçüde kilo vermeye de yardımcı olan bu cihazlar özellikle selülit tedavisi sarkan derinin sıkılaştırılması ve bölgesel incelme işlemlerinde oldukça başarılıdır.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok estetik merkezlerde ve bazı özel hastanelerde zayıflama cihazları ile gerçekleştirilen vücut şekillendirme 10 seans ile 16 seans aralığında oluşan uygulamalardır.  Vücut şekillendirme işlemine başlamadan önce kişinin vücut yağ analizi yapılır.  Vücut yağ birikiminin en fazla hangi bölgede olduğu buna bağlı olarak da kaç seans uygulamak gerektiği analizi yapılır ve bunun sonucuna bağlı olarak bir program çıkartılır.

Genellikle haftada 2 seans biçiminde devam eden uygulamalar uzman estetisyenler tarafından masaj tekniği kullanılarak da uygulanır. Cihazlar genellikle masaj başlığı ile çalışır ve bölgesel yağlanmanın fazla olduğu kısımlara masaj hareketleri yaparak o bölgedeki yağların yakılmasına yardımcı olur.

Vücut Şekillendirme Cihazları

Vücut şekillendirme cihazları radyo frekans dalgaları ile çalışır. Bu cihazlarda bulunan başlıklar vücuda dalga yayar.  Sıkılaştırma işlemi yaparken de vücutta biriken ödemin atılmasına neden olur.  Farklı vücut yapılarına uygun olan cihazlarla yapılan vücut şekillendirme seansları sonunda oldukça başarılar elde edilir.  Zayıflama cihazı birçok güzellik merkezinde bulunur.  Genellikle kol bacak karın ve göğüs gibi bölgelere uygulanır.  Bu bölgesel alanlarda biriken yağların oranları birbirinden farklı olduğu için cihazın radyofrekans dalgaları ona göre ayarlanmaktadır.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme cihaz fiyatları konusunda sabit bir ücret vermek mümkün değildir. Farklı markalar farklı çalışma prensibi olan cihazlar dolayısıyla birbirinden fiyat konusunda farklılık gösterir.  Vücut şekillendirme cihazı satın almak için önce bu konuda geniş bir araştırma yapmak gerekir.  Hangi markaların tercih edileceği kaç seansta etki gösterdiği veya haftada kaç defa yapılması gerektiği konusunda bilgi almak gerekir.  Zayıflama cihazı özellikle bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerde oldukça avantaj sağlar.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı