Sponsorlu Bağlantılar

YANAK DOLGUSU

YANAK DOLGUSU

Yanak dolguları yaşlanma, kilo kaybı gibi durumlarda uygulanabilecek oldukça cazip bir işlemdir. İşlem cerrahi bir işlem olmadan tamamen enjeksiyon yöntemi ile uygulanan bir işlemdir. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı yanağımızda oluşan deformasyonun önüne geçebilmek için yanak dolguları sıklıkla kullanılır. Böylelikle yüzün en önemli hatlarından birini ifade eden yanaklar daha dolgun, hacimli ve daha canlı gözükür. Yüz zamanla elastikiyetini kaybeder. Bu durum yanaklarda sarkmalara ya da kırışıklara neden olabilir. Yanak dolgusu ile hedeflenen bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. Bu tip dermal dolgular FDA onaylı ürünlerdir.

YANAK DOLGULARI HAKKINDA

Dermal dolgular; ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermeye, yüz dengesini iyileştirmeye, hacim ya da boyut oluşturmaya yardımcı olan enjekte maddeleri içerir. Günümüzde dermal dolguların popüler olması sebebiyle de yanak dolgusu fiyat unsuru oldukça araştırılan bir husus haline gelmiştir. Yanak dolgusu, elmacık kemiklerinizin üstündeki ve etrafındaki alana uygulanan bir işlemi tanımlar. Böylelikle kırışıklardan arınmış ve daha hacimli daha dengeli bir görünüm elde etmenizi sağlar. İşlem cerrahi bir işlemi ifade etmez. Bu nedenle yanak dolgusu yaptırdıktan kısa bir süre sonra günlük rutin işlerinize dönebilirsiniz. Ayrıca uygulama yaptıracağınız sağlık kuruluşu ise yanak dolgusu fiyat ve içeriği hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları sunar.

YANAK DOLGUSU FİYATLARI

Yanak dolgusu fiyat konusu işlemin nasıl yapıldığı kadar önem taşıyan bir konudur. Ancak bu durum hedeflenen bölge, kullanılan doldu maddesi içeriği ya da miktarı gibi hususları içerir. Hatta maliyet işlemi yapan kişinin uzmanlığı ile doğrudan alakalıdır. Bu nedenle yanak dolgusu yatırmaya karar verdiğinizde mutlaka bir tedavi merkezi ile görüşmeli ve içerik hakkında detaylı bilgi almalısınız. Böylelikle fiyat konusunda bilmek istediklerinizde açıkça ortaya çıkacaktır.

ÇENE DOLGUSU NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Çene dolgusu; önceleri yüz ve yanak dolgusu kadar ilgi görmeyen bir işlemdi. Ancak artık karakteristik bir yüz hattına sahip olmak isteyenler için son derece popüler bir hale gelmiştir. Dermal dolgu maddeleri ile çene yapıları büyüyebilir, çeneler uzatılabilir ya da şeklinde oynamalar yapılabilir. Çene dolgusu işlemi tıpkı diğer dermal dolgularında olduğu gibi işler. Çene dolgusu fiyat konusu da yine aynı şekilde işlemin içeriği ile bağlantılı olarak bir uzman tarafından belirlenir. Kişilerin çene dolgusu tercihi iyi yansıtılmış bir çene profiline sahip olma isteği ile ilgilidir. Çene dolgusu genellikle bir seansta en fazla 4 ml dolgu enjekte yapılarak gerçekleşir. Tedavi süresi, çene dolgusu fiyat hususu ve tedavinin ne kadar süreceği uzman tarafından belirlenir.

ÇENE DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

Çene dolgusu size daha sağlam bir çene profili ya da hacmi geri kazandırabilir. Çene dolgusu yaklaşık olarak 30-45 dakika sürer. Bu sürede uzman kişinin belirlediği hedef bölgelere dermal dolgular enjekte edilir. Bu dolgular belirli miktarlarda ve belirli oranlarda kişilere uygulanır. Bu nedenle de çene dolgusu fiyat konusu uzman tarafından tedaviye göre tespit. Edilir. Çene, yanak ya da dudak dolgusu fiyat maliyetleri genellikle farklı değişkenlere bağlı olabilir.

DUDAK DOLGUSU AVANTAJLARI NELERDİR?

Dudak dolgusu dermal dolgular arasında en popüler dermal dolgudur. Dudağınıza hacim, dolgunluk ve nem kazandırırken oldukça etkileyici bir görünüme kavuşturabilir. FDA onaylı hyaluronik asit dolguları dudaklara enjekte edilerek daha fazla hacim ve genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Dudak dolgusu fiyat genellikle uygulanan madde içeriği ile orantılı olur. Ancak tüm dolgular gibi dudak dolgusu fiyat konusunu işlemin yapan uzmanın profesyonelliğine göre değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı