Gündem

Yeşil alanlar çoğalıyor

“Herkes için yaşanılabilir bir Şişli” yaratma hedefindeki Şişli Belediyesi Feriköy’de yeni bir yaşam alanı oluşturdu. Tamamen yenilenen Kuyulubağ Parkı 13 Kasım Cuma günü düzenlenen törenle açıldı. Daha önce bağımsız iki alandan oluşan park birleştirilerek kullanımı daha rahat bir hale getirildi.

“Her yaştan komşumuz kendini daha mutlu hissedecek”

Kuyulubağ Parkı’nın yenileme projesinde bütün detaylar düşünüldü. Çocuk oyun parkı tamamen yenilendi. Çocuk salıncaklarının yanına büyük salıncakları da konarak ailelere beraber eğlenme fırsatı yaratıldı. Ayrıca oturma grupları da yenilenerek ailece piknik yapma imkânı sağlandı. Parkta daha önce bulunan yüksek paneller kaldırıldı ve yeni güvenlik kameraları takıldı. Böylece park daha güvenli bir hale getirildi. Evcil hayvan parkuru da büyütülerek can dostların mutluluğu da unutulmadı.

Açılış töreninde konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin; “Gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmalarımızla parkımız daha yeşil bir çehreye büründü. Toplam 1300 metrekare alana kurulu parkımızda, 600 metrekare olan yeşil alanı 800 metrekareye çıkardık. Böylece parkın yaklaşık yüzde 70’i yeşil alan haline geldi. Parkımızın beton etkisini de en aza indirerek yeşil dokuyu ahşapla buluşturarak, komşularımızın daha huzurlu vakit geçirebilecekleri bir ortam yarattık.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı