Gündem

Yıldırım Bekçi ile Bursa’da müzik ziyafeti

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü, 2022 – 2023 sanat yılını Yıldırım Bekçi konseriyle açtı.

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2022 23:08

Haber Güncellenme Tarihi: 20.10.2022 23:08

BURSA (İGFA) – Türk Sanat Müziği Bölümü ile klasikleşen açılış konserlerinin fasıl olarak başlaması geleneği bozulmadı. Sunuculuğunu Özlem Adım’ın, şefliğini Fahri Dibekoğlu’nun yaptığı konserin birinci bölümünde, Segah makamında fasıl icra edildi.

Birinci bölümün sonunda solistler Salih Taşkın, Elif Hanoğlu, İlker Cansevdi ve Ayşegül Yüzgeç, aynı makamda eserler seslendirdi.

Konserin ikinci bölümünde; yılların eskitemediği duayen sanatçı Yıldırım Bekçi, Bursalı sanatseverlerle buluştu.

Sanatçı, seslendirdiği eserlerle izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattı. Gecenin sonunda, şef Fahri Dibekoğlu, sunucu Özlem Adım ve konuk sanatçı Yıldırım Bekçi’ye çiçeklerini Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Orkestra Şube Müdür Vekili Altan Göl ve Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı İlker Cansevdi takdim etti.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -