Gündem

Yılın Annesi Ödülü SMA hastası İrem Nur bebeğin annesine verildi

MANİSA – 10.05.2022 – HİBYA – Turgutlu Belediyesi, YAŞAMDER ve Turgutlu Kent Konseyi ev sahipliğinde düzenlenen Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde SMA hastalığı ile mücadele eden İrem Nur bebek ve annesi unutulmadı. Anneler Günü dolayısıyla “Yılın Annesi Ödülü” Ceylan Çakto’ya verildi.

Henüz 2 aylıkken SMA Tip 1 hastalığına yakalanan Turgutlulu İrem Nur bebeğin sağlığına kavuşması için büyük bir mücadele örneği gösteren Ceylan Çakto’nun Anneler Günü, “Yılın Annesi Ödülü” ile kutlandı. Söz konusu ödül, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Eşi Sabriye Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş tarafından Ceylan Çakto’ya takdim edildi.

Başkan Çetin Akın: “Bu mücadeleye sessiz kalmak istemedik”

En büyük dileklerinin İrem Nur bebeğin sağlığına kavuşması olduğunu ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ”Turgutlu’da bir anne var; çocuğu için müthiş bir mücadele örneği gösterdi. Anneler Günü dolayısıyla bu mücadelede sessiz kalmak istemedik ve İrem Nur bebeğin annesini, ‘Turgutlu’nun Annesi’ ilan ettik. İrem Nur bebeğin sağlık giderleri ile ilgili bir kampanya başlattık, 18 aydır da mücadelemiz devam ediyor. Kampanyamızda yüzde 44’lük bir dilimi toplandı, yüzde 56’lık bir dilimi kaldı. Bütün hemşehrilerimizden daha duyarlı davranarak İrem Nur bebeğimize sahip çıkmalarını istiyoruz“ ifadelerini kullandı.

“Bu ödülü SMA’lı ailelerin adına alıyorum”

“Yılın Annesi Ödülü”nü SMA’lı ailelerin adına aldığını ifade eden İrem Nur bebeğin annesi Ceylan Çakto ise, “Nasıl duygulandığımı, beni nasıl mutlu ettiklerini anlatamam. Başta bu kampanyanın en başından beri yanımızda olan Belediye Başkanımız Çetin Akın’a, Başkan Yardımcılarımıza ve Turgutlu halkına çok teşekkür ederim. Kampanyamız daha bitmedi, yüzde 44’e ulaştık. Yolumuz devam ediyor ve kampanyamızı bir an önce bitirmek istiyoruz. Yavrumuzu şifasına kavuşturmak istiyoruz. Desteklerinize ihtiyacımız var. Bizi bu mücadelemizde yalnız bırakmadığınız, hep yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız. Ben, bu ödülü tüm SMA’lı ailelerin adına alıyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -