Sponsorlu Bağlantılar

YKS Puan Hesaplama

YKS Puan Hesaplama

Yks; ayt ve tyt puanlarınızın toplamını ve ortalamasını oluşturan sistemdir. Temel ve alan olmak üzere 2 sınav farklı yüzdelerle yks puan hesaplama yapılarak tespit edilir. Diploma puanı eklenir.

Kpss Puan Hesaplama

Kpss sınavı kamuya girebilmek için üniversite mezunlarının veya ortaöğretim mezunlarının girdiği sınavdır. Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve anayasa puanları tıpkı tyt puan hesaplama gibi boşluklar doldurularak bulunur. 4 yanlış 1 doğruyu götürür.

Ales Puan Hesaplama

Ales sınavı, sayısal ve sözel bölümden oluşur. Ayt puan hesaplama gibi boşluklara doğru ve yanlışlar yazılarak hesaplanır. 100 sorudan oluşur. Matematik ve türkçe sorularından meydana gelir.

Lgs Puan Hesaplama

Lgs sınavı, liseye girebilmek için öğrencilerin katıldığı bir sınavdır. Sözel ve sayısal soru bölümlerinden oluşur. 3 yanlışta 1 doğru gitmektedir. Boşluklara doğrular ve yanlışlar yazılarak hesaplanır.

Dgs Puan Hesaplama

Dgs sınavı 120 sorudan meydana gelir. Sözel ve sayısal bölümden meydana gelir. Önlisans diploma puanıyla beraber doğru ve yanlışlar yazılar hesaplanır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı